Таэквондочиларимиз халқаро мусобақаларда иштирок этиш учун Эронга жўнаб кетишди
Эронда таэквондо бўйича халқаро мусобақалар “серияси” бошланмоқда. Ушбу турнирларда иштирок этадиган жамоамиз бугун тонгда Эронга йўл олди.
Ушбу мамлакатда 4-5 март кунлари клублар ўртасидаги Осиё чемпионати, 6-9 март оралиғида анъанавий "Fajr Open", 10-14 март кунлари Осиё таэквондо федерацияси Президенти кубоги бўлиб ўтади. Ушбу мусобақаларда ўзбекистонлик қуйидаги 19 нафар таэквондочи қатнашади.
Таркибда Токио-2020 чемпиони Улуғбек Рашитов, шунингдек, кўп карра ЖЧ совриндори Никита Рафалович, Олимпиада иштирокчиси Светлана Осипова каби тажрибали спортчилар қатори ёш умидли таэквондочиларимизни ҳам учратиш мумкинн. Эрон сафарига йўл олган таркибимиз қуйидагича:
Спортчилар:
Жаҳонгир Худойбердиев
Омонжон Отажонов
Дониёр Маҳкамов
Отабек Турғанбеков
Нияз Пўлатов
Улуғбек Рашитов
Сардор Тоиров
Диёрбек Тухлибоев
Нажмиддин Қосимхожиев
Жасур Жайсунов
Шуҳрат Салаев
Никита Рафалович
Шоҳруҳ Ражабов
Динора Мухторова
Чарос Қаюмова
Озода Собиржонова
Феруза Садикова
Ирода Миртожиева
Светлана Осипова
Мураббийлар:
Павел Хан
Владимир Хан
Максим Рафалович
Александр Ким
Паҳлавон Собиров
Жасур Бойқўзиев
Станислав Догбаев (массажчи)
Дмитрий Ким (ҳакам)
Маъсуд Юнусов (шифокор)
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси жамоамизга бўлажак мусобақаларда муваффақиятли иштирок этишини тилаб қолади.

Наши таэквондисты отправились в Иран
В Иране стартует “серия” международных соревнований по таэквондо. Отечественная команда, которая будет участвовать в этих турнирах, отправилась в страну-хозяйку сегодня утром.
В этой стране с 4 по 5 марта пройдет чемпионат Азии среди клубов, с 6 по 9 марта-традиционный турнир "Fajr Open", с 10 по 14 марта-Кубок президента Азиатской федерации таэквондо. В этих состязаниях цвета Национального флага Узбекистана будут защищать 19 единоборцев.
Наряду с такими опытными спортсменами, как Олимпийский чемпион Токио-2020 Улугбек Рашитов, многократный призёр первенств планеты Никита Рафалович, участница главных стартов четырёхлетия Светлана Осипова, на ответственных стартах года будут выступать и молодые перспективные таэквондисты.
Джахонгир Худойбердиев
Омонжон Отажонов
Даониёр Махкамов
Отабек Турганбеков
Сардор Таиров
Диёрбек Тухлибоев
Наджмиддин Касимходжиев
Джасур Джайсунов
Шохрух Раджабов
Ираода Миртоджиева
Владимир Хан
Максим Рафалович
Джасур Бойкузиев
Дмитрий Ким (судья)
Масуд Юнусов (врач)
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает отечественной делегации успешного участия в предстоящих соревнованиях.