Шаҳбоз Холмирзаевни табриклаймиз!
Бугун академик эшкак эшиш бўйича Миллий терма жамоамиз аъзоси Шаҳбоз Холмирзаев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Спортчимиз 1996 йил 26 февраль куни Тошкент вилоятида таваллуд топган. Холмирзаев 2018 йилги Осиё ўйинлари ғолиби, Рио-2016 ва Токио-2020 Олимпия ўйинлари иштирокчиси, Осиё чемпиони ва қатор халқаро мусобақалар ғолиби ҳисобланади. Ҳамюртимиз 2019 йил кўрсатган хизматлари учун “Мард ўғлон” давлат мукофоти билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси спортчимизни таваллуд айёми билан муборакбод этади ва унга мустаҳкам соғлик, улкан муваффақиятлар ва омад тилаб қолади.

26 Февраля 2022 2614
Сегодня член Национальной сборной Узбекистана по академической гребле Шахбоз Холмирзаев празднует свой День рождения.
Шахбоз Холмирзаев родился 26 февраля 1996 года в Ташкентской области. Участник Олимпийских игр Рио-2016 и Токио-2020. Чемпион Азиатских игр в Индонезии 2018 года. Победитель и призёр чемпионатов Азии и ряда других престижных международных соревнований. В 2019 году был награждён Государственной наградой "Мард Углон".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсмена с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и успехов во всём.