Бугун Осиё самбо уюшмаси президенти, халқаро самбо федерацияси вице-президенти, Осиё каратэ федерациясининг биринчи вице-президенти, Ўзбекистон каратэ WKF федерацияси раиси Аламжон Муллаев ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Аламжон Тўхтасинович Муллаев 1968 йил 18 февраль куни Самарқанд шаҳрида туғилган. Фаолияти давомида ўзбек спорти, хусусан самбо, таэквондо ва каратэ яккакураш турлари ривожига катта ҳисса қўшган. У киши 2004-2010 йиллар Ўзбекистон таэквондо WTF федерацияси бош котиби, кейинчалик раиси сифатида ишлаган. Ҳозирда каратэ ва самбо федерациялари раҳбариятида самарали фаолият олиб бормоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Аламжон Муллаевни таваллуд айёми билан қутлаб, у кишига узоқ ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

18 Февраля 2022 3142
Сегодня президент Союза самбо Азии, вице-президент Международной федерации самбо, первый вице-президент федерации каратэ Азии, председатель Федерации каратэ WKF Узбекистана Аламжон Муллаев отмечает свой день рождения.
Аламжон Тухтасинович Муллаев родился 18 февраля 1968 года в городе Самарканде. За свою карьеру внёс большой вклад в развитие узбекского спорта, в частности самбо, таэквондо и каратэ. В 2004-2010 годах работал Генеральным секретарём, а затем председателем Федерации таэквондо Узбекистана. В настоящее время плодотворно работает в руководстве Федераций каратэ и самбо.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Аламжона Муллаева с Днём рождения, желает ему долгих лет жизни и крепкого здоровья.