Қиличбозлик бўйича Ўзбекистон кубогида шпага йўналишида ғолиб ва совриндорлар аниқланди
Аввал хабар берганимиздек, шу кунларда республиканинг энг кучли қиличбозлари пойтахтда жам бўлишган. Спортчилар Ўзбекистон кубогида ўз имкониятларини синовдан ўтказишмоқда.
Шу пайтга қадар, шпага йўналишида яккалик дастурда мусобақа ғолиблари аниқланди. Муросасиз баҳслар натижасида медаллар асосан мезбонларга насиб этди.
Натижалар:
Шпага. Эркаклар:
1. Файзулла Алимов (Тошкент),
2. Роман Александров (Мудофаа вазирлиги спорт маркази),
3. Мирзоулуғбек Мўминов, Муҳаммадюсуф Содиқов (Тошкент);
Шпага. Аёллар:
1. Шахзода Эгамбердиева (Мудофаа вазирлиги спорт маркази),
2. Дилназ Мурзатаева (Қорақалпоғистон),
3. Рада Қосимова, Жасмина Сувонова (Тошкент).
Бугун шпага йўналишида жамоавий дастурда энг кучли спортчилар аниқланади. 18 февраль куни рапира бўйича яккалик баҳслари бўлиб ўтса, 19 февраль куни ушбу йўналишдаги жамоавий баҳслар билан мусобақа ўз якунига етади.

17 February 2022 5337
As we reported earlier, these days the strongest fencers of the republic gathered in the capital. Athletes compete in the Uzbekistan Cup.
By this time, the names in the individual competition on the sword were determined. As a result of spectacular and exciting meetings, medals of various denominations went mainly to representatives of the hosts of the tournament.
Sword. Men:
1. Fayzulla Alimov (Tashkent),
2. Roman Alexandrov (SC of the MD),
3. Mirzoulugbek Muminov, Mukhammadyusuf Sodikov (Tashkent);
The sword. Women:
1. Shahzoda Egamberdieva (SC of the MD),
2. Dilnaz Murzatayeva (Karakalpakstan),
3. Rada Kasimova, Jasmina Suvonova (Tashkent).
The strongest athletes in the team program on swords will be determined today. Single foil competitions will be held on February 18, and team meetings in this direction will end on February 19.