Қиличбозлик бўйича Ўзбекистон кубогида шпага йўналишида ғолиб ва совриндорлар аниқланди
Аввал хабар берганимиздек, шу кунларда республиканинг энг кучли қиличбозлари пойтахтда жам бўлишган. Спортчилар Ўзбекистон кубогида ўз имкониятларини синовдан ўтказишмоқда.
Шу пайтга қадар, шпага йўналишида яккалик дастурда мусобақа ғолиблари аниқланди. Муросасиз баҳслар натижасида медаллар асосан мезбонларга насиб этди.
Натижалар:
Шпага. Эркаклар:
1. Файзулла Алимов (Тошкент),
2. Роман Александров (Мудофаа вазирлиги спорт маркази),
3. Мирзоулуғбек Мўминов, Муҳаммадюсуф Содиқов (Тошкент);
Шпага. Аёллар:
1. Шахзода Эгамбердиева (Мудофаа вазирлиги спорт маркази),
2. Дилназ Мурзатаева (Қорақалпоғистон),
3. Рада Қосимова, Жасмина Сувонова (Тошкент).
Бугун шпага йўналишида жамоавий дастурда энг кучли спортчилар аниқланади. 18 февраль куни рапира бўйича яккалик баҳслари бўлиб ўтса, 19 февраль куни ушбу йўналишдаги жамоавий баҳслар билан мусобақа ўз якунига етади.

17 Февраля 2022 5354
Как мы сообщали ранее, в эти дни в столице собрались сильнейшие фехтовальщики республики. Спортсмены соревнуются в розыгрыше Кубка Узбекистана.
К этому времени определились имена в личном зачёте на шпаге. По итогам зрелищных и захватывающих встреч медали различного достоинства достались в основном представителям хозяев турнира.
Шпага. Мужчины:
1. Файзулла Алимов (Ташкент),
2. Роман Александров (СЦ МОРУз),
3. Мирзоулугбек Муминов, Мухаммадюсуф Сидиков (Ташкент);
Шпага. Женщины:
1. Шахзода Эгамбердиева (СЦ МОРУз),
2. Дильназ Мурзатаева (Какакалпакстан),
3. Рада Касимова, Жасмина Сувонова (Ташкент).
Сегодня будут определены сильнейшие спортсмены в командной программе на шпагах. 18 февраля пройдут одиночные соревнования по рапире, а 19 февраля завершатся командные встречи по данному направлению.