Бокс бўйича U-22 Осиё чемпионати халқаро экспертлар нигоҳида
Осиё бокс конфедерацияси матбуот хизмати Тошкентда ўтказилган U-22 Осиё чемпионатида фаолият олиб борган бир қатор мутахассисларнинг таассуротлари билан ўртоқлашди.
Мусобақада ишлаган хорижий мутахассислар Ўзбекистон мезбонлик қилган чемпионат юқори савияда ташкил этилганлиги ҳақида фикр билдиришди.
Жумладан, очколар ҳисоблаш тизими оператори сифатида ишлаган болгариялик Светослав Сапунджиев илк бора ўтказилган U-22 Осиё чемпионати юқори даражада ташкил этилганлиги ва Ўзбекистонга илк ташрифи ажойиб таассуротлар қолдирганлигини эътироф этган (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5216259378392821).
Ҳакамлар баҳоловчиси сифатида фаолият олиб борган австралиялик Уэйн Роуз эса Ўзбекистондаги маҳаллий ташкилий қўмита томонидан катта ҳажмдаги иш бажарилганини таъкидлаб ўтган (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5220011491350943).
Украинадан юртимизга ташриф буюриб, ITO (Халқаро техник расмий) ходим сифатида ишлаган Полина Штифурина бу бокс оиласи вакиллари учун ажойиб воқелик бўлгани ҳақида гапирди. Шунингдек, очилиш ва тақдирлаш маросимлари ажойиб тарзда ташкил этилганлигига эътибор қаратди (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5223402431011849).
Мусобақа бош ҳаками ўринбосари сифатида меҳнат қилган иорданиялик Валид Жаррар ташкилий қўмита, расмийлар, ҳакамлар ва бошқа ходимларнинг меҳнатини қайд этиб ўтган (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5226336147385144).
Осиё чемпионати бош ҳаками сифатида фаолият олиб борган руминиялик Виорель Сима ҳам мусобақадан таассуротлари катта эканлигини айтди. У мазкур мусобақа ўзи сўнгги йилларда кўрган энг юқори савиядаги чемпионатлардан бири эканлигини таъкидлади (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5241974335821325).
Қитъа бокс конфедерацияси матбуот хизмати ташкилот вице-президенти, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов билан интервьюда мазкур чемпионатнинг ташкилий жиҳатлари, унинг ЖЧ-2023га тайёргарликнинг бир қисми эканлиги ва навбатдаги режаларга тўхталиб ўтилган (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5245172938834798).

14 February 2022 5368
The press service of the Asian Boxing Confederation shared its impressions of the work of a number of specialists at the Asian U-22 Championship in Tashkent.
Foreign experts who worked at the tournament expressed their opinions that the championship organized by Uzbekistan was held at a high level.
In particular, Bulgarian Svetoslav Sapundzhiev, who worked as a scoring system operator, admitted that the Asian U-22 Championship was organized at a high level for the first time and his first visit to Uzbekistan made a great impression. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5216259378392821).
Australian Wayne Rose, who acted as a judge evaluator, noted the large amount of work done by the local organizing committee in Uzbekistan.
(https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5220011491350943).
Polina Shtifurina, who came to our country from Ukraine and worked as an ITO (International Technical Officer) employee, said that this is an incredible holiday for representatives of the boxing family. She also drew attention to the fact that the opening and awarding ceremonies were perfectly organized. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5223402431011849).
Walid Jarrar from Jordan, who worked as the deputy chief referee of the competition, noted the work of the organizing committee, officials, judges and other employees. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5226336147385144).
Romanian Viorel Sima, who acted as the chief judge of the Asian Championship, also said that she was impressed by the competition. She noted that this tournament is one of the best championships she has seen in recent years. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5241974335821325).
The press service of the Asian Boxing Confederation, in an interview with the Vice-President of the Organization, First Deputy Chairman of the Boxing Federation of Uzbekistan Saken Polatov, spoke about the organizational aspects of the championship, that it is part of the preparation for the 2023 World Cup, as well as about future plans. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5245172938834798).