Бокс бўйича U-22 Осиё чемпионати халқаро экспертлар нигоҳида
Осиё бокс конфедерацияси матбуот хизмати Тошкентда ўтказилган U-22 Осиё чемпионатида фаолият олиб борган бир қатор мутахассисларнинг таассуротлари билан ўртоқлашди.
Мусобақада ишлаган хорижий мутахассислар Ўзбекистон мезбонлик қилган чемпионат юқори савияда ташкил этилганлиги ҳақида фикр билдиришди.
Жумладан, очколар ҳисоблаш тизими оператори сифатида ишлаган болгариялик Светослав Сапунджиев илк бора ўтказилган U-22 Осиё чемпионати юқори даражада ташкил этилганлиги ва Ўзбекистонга илк ташрифи ажойиб таассуротлар қолдирганлигини эътироф этган (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5216259378392821).
Ҳакамлар баҳоловчиси сифатида фаолият олиб борган австралиялик Уэйн Роуз эса Ўзбекистондаги маҳаллий ташкилий қўмита томонидан катта ҳажмдаги иш бажарилганини таъкидлаб ўтган (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5220011491350943).
Украинадан юртимизга ташриф буюриб, ITO (Халқаро техник расмий) ходим сифатида ишлаган Полина Штифурина бу бокс оиласи вакиллари учун ажойиб воқелик бўлгани ҳақида гапирди. Шунингдек, очилиш ва тақдирлаш маросимлари ажойиб тарзда ташкил этилганлигига эътибор қаратди (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5223402431011849).
Мусобақа бош ҳаками ўринбосари сифатида меҳнат қилган иорданиялик Валид Жаррар ташкилий қўмита, расмийлар, ҳакамлар ва бошқа ходимларнинг меҳнатини қайд этиб ўтган (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5226336147385144).
Осиё чемпионати бош ҳаками сифатида фаолият олиб борган руминиялик Виорель Сима ҳам мусобақадан таассуротлари катта эканлигини айтди. У мазкур мусобақа ўзи сўнгги йилларда кўрган энг юқори савиядаги чемпионатлардан бири эканлигини таъкидлади (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5241974335821325).
Қитъа бокс конфедерацияси матбуот хизмати ташкилот вице-президенти, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов билан интервьюда мазкур чемпионатнинг ташкилий жиҳатлари, унинг ЖЧ-2023га тайёргарликнинг бир қисми эканлиги ва навбатдаги режаларга тўхталиб ўтилган (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5245172938834798).

14 Февраля 2022 5386
Пресс-служба Азиатской конфедерации бокса поделилась впечатлениями от работы ряда специалистов на чемпионате Азии U-22 в Ташкенте.
Зарубежные специалисты, работавшие на турнире, высказали свои мнения о том, что чемпионат, организованный Узбекистаном, прошёл на высоком уровне.
В частности, работавший оператором системы начисления очков болгарин Светослав Сапунджиев признался, что впервые проведённый чемпионат Азии U-22 был организован на высоком уровне и его первый визит в Узбекистан произвел большое впечатление. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5216259378392821).
Австралиец Уэйн Роуз, выступавший в качестве судейского оценщика, отметил большой объём работы, проделанной местным организационным комитетом в Узбекистане .
(https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5220011491350943).
Полина Штифурина, приехавшая в нашу страну из Украины и работавшая сотрудником ITO (International Technical Officer), рассказала о том, что для представителей боксёрской семьи это невероятный праздник. Она также обратила внимание на то, что церемонии открытия и награждения были прекрасно организованы. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5223402431011849).
Валид Жаррар из Иордании, который работал заместителем главного арбитра соревнований, отметил работу оргкомитета, должностных лиц, судей и других сотрудников. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5226336147385144).
Румынка Виорель Сима, выступавшая в качестве главного судьи чемпионата Азии, также сказала, что она была впечатлена соревнованиями. Она отметиал, что этот турнир является одним из самых лучших чемпионатов, которые она видела за последние годы. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5241974335821325).
Пресс-служба Азиатской конфедерации бокса в интервью с Вице-президентом Организации, первым заместителем председателя Федерации бокса Узбекистана Сакеном Полатовым остановилась об организационных аспектах чемпионата, о том, что она является частью подготовки к чемпионату мира-2023, а также о дальнейших планах. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5245172938834798).