Туркиянинг Анталья шаҳрида таэквондо WT бўйича халқаро мусобақа ўз якунига етди. Унда иштирок этган терма жамоамиз турнирни учта медаль билан якунлади.
Таъкидлаш жоиз, -68 кг вазн тоифасида қатнашган Нажмиддин Қосимхўжаев мутахассисларда илиқ таассурот қолдирди. Финалгача йўлни мардонавор босиб ўтган ёш спортчимиз ҳал қилувчи баҳсда кореялик рақибига имкониятни бой берди ва кумуш медаль билан чекланди.
-80 кг вазнда Шуҳрат Салаев финалда польшалик Сзимон Пиатковскига имкониятни бой бериб, жамоамиз ҳисобига яна бир кумуш медални тақдим қилди. Энг оғир вазн тоифасида (+87 кг) Шоҳруҳ Ражабов бронза медали соҳиби бўлди. Ражабов ярим финалда Олимпия чемпиони озарбайжонлик Радик Исаевга имкониятни бой берди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси ва спортчиларимизни ушбу мусобақада қўлга киритилган муваффақият билан қутлаб қолади.

14 Февраля 2022 3147
В Анталии завершился международный турнир по таэквондо WT. Участвовавшая в нём отечественная сборная завершила турнир наградами различного достоинства.
Стоит отметить, что Наджмиддин Косимхуджаев, выступавший в весовой категории до 68 кг, произвёл на специалистов особое впечатление. Молодой единоборец, уверенно преодолевший квалификационный путь, упустил шанс в поединке за золотую медаль.
В весовой категории до 80 кг Шухрат Салаев в финале уступил поляку Сзимону Пиатковскому и принёс нашей команде ещё одну серебряную награду. В самой тяжёлой весовой категории (+87 кг) Шохрух Раджабов поднялся на третью ступень пьедестала почёта. В полуфинале Раджабов уступил Олимпийскому чемпиону именитому азербайджанцу Радику Исаеву.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших спортсменов и Ассоциацию таэквондо WT Узбекистана с достойными выступлениями отечественных атлетов.