Фарғонада Олий спорт маҳорати институти ташкил этилади
Президентимиз илгари сураётган мамлакатимизда соғлом турмуш тарзи тарғиботини кучайтириш, бу борада малакали кадрларни тайёрлаш йўлида муҳим қадамлар қўйилмоқда. Фарғона вилояти мисолида ана шундай аҳамиятли дастурларни алоҳида айтиб ўтиш ўринли.
Вилоят Туризм ва спорт бош бошқармасининг маълум қилишича, 2022/2023 ўқув йилидан бошлаб вилоятда Олий спорт маҳорати институти ташкил этилади. Унда Олимпия ва Паралимпия захиралари коллежларини битирган, Олимпия спорт турлари бўйича Миллий терма жамоа аъзолари ўқишлари мумкин. Улар натижаларига қараб селекция бўйича давлат гранти асосида қабул қилинади. Саралаш 2022 йилнинг 1 августидан бошланади.

11 February 2022 5688
Thanks to the huge attention of the President, important steps are being taken in the country to strengthen the promotion of a healthy lifestyle, training qualified personnel in this direction. It is appropriate to highlight such significant programs on the example of the Fergana region.
The regional Main Department of Tourism and Sports reported that from the 2022/2023 academic year, an institute of Higher sports skills will be established in the region. Graduates of Olympic and Paralympic Reserve colleges, members of national teams in Olympic sports can study there. They will be accepted selectively on the basis of a state grant, depending on their results. The selection will begin on August 1, 2022.