Спорт шифокорлари атлетларимизга хизмат кўрсатиш борасида фикр алмашишди
Спортчиларимизга тиббий хизмат кўрсатиш сифатини янада яхшилаш мақсадида МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази томонидан катта ишлар олиб борилмоқда. Бугун ZOOM платформасида ўтказилган тадбирда соҳадаги бир қатор масалалар спорт шифокорлари даврасида муҳокама қилинди.
Даставвал Биобошқаришни текшириш усуллари ҳамда ушбу ускунадан фойдаланиш бўйича малакасини ошириб келган тиббиёт фанлари доктори, невролог Зиёда Акбархўжаева ўз малакаси билан бўлишди. Шундан сўнг иштирокчилар бу борада ўзларини қизиқтирган саволларига атрофлича жавоб олишди.
Қайд этиш жоиз, йиғилишда федерацияларимизда фаолият олиб бораётган спорт шифокорлари ҳам иштирок этишди. Кун тартибидан ўрин олган иккинчи масалага мувофиқ, шифокорлар спортчиларимизга хизмат кўрсатишни янада яхшилаш, тиббий таъминот ва уларга эътиборни кучайтириш, бу борадаги камчиликларни бартараф этиш бўйича фикр алмашишди.

10 February 2022 6673
In order to further improve the quality of medical care for our athletes, the Republican Scientific and Practical Center for Sports Medicine at the NOC is doing a lot of work. At today's event held on the ZOOM platform, which was attended by sports doctors, a number of issues in this area were discussed.
First, the Doctor of Medical Sciences, neurologist Zieda Akbarkhodzhayeva shared her knowledge, who improved her qualifications in the field of Biopsiing methods and the use of this equipment. After that, the participants received comprehensive answers to their questions.
It should be noted that sports doctors working in Federations also took part in the meeting. Then the doctors exchanged views on further improving the service of our athletes, strengthening medical support and attention to them, eliminating shortcomings in this direction.