Қибрайлик спорт ихлосмандлари волейбол бўйича беллашишди
Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантиришга қаратилган мақсад Қибрай тумани болалар-ўсмирлар спорт мактабида амалиётда намоён бўлди.
Унда Миллий гвардия ходимлари ва Қибрай тумани болалар-ўсмирлар спорт мактаби ўқитувчилари ўртасида волейбол спорт тури бўйича мусобақа бўлиб ўтди. 75 нафар ишчи ходимлар иштирок этган беллашувда туман БЎСМ жамоаси 2-ўринни эгаллади.
Қувонарлиси, спорт билан мунтазам шуғулланиш ва соғлом турмуш тарзига ундайдиган ушбу мусобақа иштирокчиларда илиқ таассурот қолдирди ва келгусида бундай беллашувларни мунтазам ташкил этиш борасида келишиб олинди.

Кибрайские любители спорта соревновались в волейболе
В ДЮСШ Кибрайского района состоялся турнир по волейболу. Одной из основных целей данных соревнований - широкое внедрение здорового образа жизни и дальнейшее развитие массового спорта среди населения.
В состязаниях участие приняли сотрудники Национальной гвардии и преподаватели детско-юношеской спортивной школы Кибрайского района. Всего за призовые места боролись 75 сторонников здорового образа жизни. В бескомпромиссных и захватывающих матчах 2-е место заняли представители хозяев турнира.
Данное спортивное мероприятие, которое побуждает в каждом из участников интерес к регулярным занятиям спортом, произвело на участников тёплое впечатление, и была достигнута договорённость о постоянной организации подобных соревнований в будущем.