Ёш боксчиларимиз қитъада тенгсиз эканликларини яна бир карра исботлашди
Пойтахтимиздаги “Универсал” спорт мажмуасида бокс бўйича 22 ёшгача бўлган ўғил-қизлар ўртасида Осиё чемпионати ўз якунига етди. Қувонарлиси, унда иштирок этган терма жамоамиз умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритиб, қитъада тенгсиз эканини исботлади.
Дастлаб куннинг биринчи ярмида қизлар ўртасида финал жанглари ўтказилди. Унда 4 нафар вакилимиз ғалаба қозониб, олтин медални қўлга киритди. Йигитларимиздан 12 нафар боксчи финалда баҳс олиб бориб, барчаси олтин медалга сазовор бўлди. Шу тариқа, 16 та олтин, 1 та кумуш ва 3 та бронза медалларига сазовор бўлган ёшлар терма жамоамиз илк бор ташкил этилган ушбу мусобақада умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллади. Мусобақа қаҳрамонлари:
Олтин медаль соҳиблари:
-48 кг: Асилбек Жалилов
-51 кг: Мухаммадқодир Мамиржонов
-54 кг: Шахзод Музаффаров
-57 кг: Дилшод Абдумуродов
-60 кг: Хуршид Расулжонов
-63,5 кг: Руслан Абдуллаев
-67 кг: Жавлон Йўлдошев
-71 кг: Азизбек Тожиев
-75 кг: Абдулазиз Абдупаттаев
-86 кг: Тимур Мержанов
-50 кг: Сабина Бобокулова
-63 кг: Моҳинабону Абдуллаева
Кумуш медаль соҳиби:
Бронза медали соҳиблари:
-92 кг: Жавохир Тоғаймуродов
-57 кг: Ситора Турдибекова
-60 кг: Дилфуза Бекова
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси қўлга киритилган ушбу муваффақият билан Ўзбекистон бокс федерацияси ва боксчиларимизни, уларни тайёрлаган мураббийлар штаби, яқинларини самимий муборакбод этади.

29 January 2022 5926
The Asian Boxing Championship among boys and girls under 22 years old has ended in the capital's Universal sports complex. It is gratifying to note that the Uzbek national team that participated in it rose to the highest step of the podium in the team competition. Thus, once again showing and proving that the Uzbek school has no equal on the continent!
In the first half of the day, the final fights among the girls took place. 5 athletes from Uzbekistan made their way to the decisive part of the competition. It is pleasant to note that 4 of them were able to overcome their rivals and won gold medals.
As for the confrontations among young men, 12 of the boxers who made it to the finals, absolutely all won gold awards. Thus, our youth team, which won 16 gold, 1 silver and 3 bronze medals, took first place in the team standings at this prestigious tournament.
Gold medalists:
-48 kg: Asilbek Jalilov
-51 kg: Mukhammadkodir Mamirzhonov
-54 kg: Shahzod Muzaffarov
-57 kg: Dilshod Abdumurodov
-60 kg: Khurshid Rasulzhonov
-63.5 kg: Ruslan Abdullayev
-67 kg: Javlon Yuldoshev
-71 kg: Azizbek Tajiyev
-75 kg: Abdulaziz Abdupattayev
-80 kg: Jasurbek Yuldoshev
-86 kg: Timur Merdzhanov
+92 kg: Jahongir Zokirov
-50 kg: Sabina Bobokulova
-52 kg: Feruza Kazakova
-63 kg: Mokhinabon Abdullayeva
Silver medalist:
-54 kg: Nigina Uktamova
Bronze medalists:
-92 kg: Javokhir Togaimurodov
-60 kg: Dilfuza Bekova
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates the Boxing Federation of Uzbekistan and our athletes, the coaching staff, their relatives and relatives on this success.