Велоспортчиларимиз биринчи стартни муваффақиятли якунлашди
Маълум қилганимиздек, Шаржа шаҳрида велоспортнинг шоссе йўналиши бўйича халқаро мусобақа старт олди. Унда стартга чиққан ҳамюртларимиз пойгани кўнгилдагидек ўтказдилар.
Дастур бўйича биринчи босқич 8.86 км масофага индивидуал вақт йўналишида ўтказилди. Унда ҳамюртимиз Алексей Фомовский умумий классификацияда еттинчи натижани қайд этди. Аҳамиятлиси, мусобақада қатнашаётган ёшлар орасида ушбу кўрсаткич энг юқориси бўлди. Ундан кейинги натижа бошқа бир вакилимиз Дмитрий Бочаровга тегишли.
“Tour of Sharjah” мусобақаси
1-босқич, 8.86 км
1. Сирус Монк (Австралия) – 11:18
2. Грега Боле (Словения) 0:04
3. Эйсебио Паскул (Испания) 0:06 ...
7. Алексей Фомовский (Ўзбекистон) 0:17
8. Дмитрий Бочаров (Ўзбекистон) 0:21 ...
51. Эдем Эминов (Ўзбекистон) 0:55 ...
57. Акрамжон Суннатов (Ўзбекистон) 1:00 ...
73. Дамир Забиров (Ўзбекистон) 1:10 ...
81. Улуғбек Саидов (Ўзбекистон) 1:22 ...
Маълумот учун, ушбу мусобақада бутун дунёдан ташриф буюрган 23 жамоадан 140 спортчи иштирок этмоқда. Бугун турнирнинг иккинчи босқичи ўтказилади ва унда пойгачилар 96 км масофани босиб ўтишади.

Наши велосипедисты успешно завершили первый старт
Как мы сообщали ранее, сегодня в городе Шарджа стартовали международные соревнования по шоссейному велоспорту. Наши соотечественники в первый день состязаний выступили довольно успешно.
Стартовый этап программы был проведён в индивидуальной гонке на дистанции 8,86 км. В нём наш соотечественник Алексей Фомовский показал седьмой результат в общей классификации. Отметим, что этот показатель был самым высоким среди молодёжи, участвующей в соревнованиях. За ним в турнирной таблице расположился ещё один представитель сборной Узбекистана Дмитрий Бочаров.
Турнир "Tour of Sharjah"
Этап 1. 8,86 км:
1. Сирус Монк (Австралия) – 11:18
2. Грега Боле (Словения) 0:04
3. Эйсебио Паскуль (Испания) 0:06 ...
7. Алексей Фомовский (Узбекистан) 0:17
8. Дмитрий Бочаров (Узбекистан) 0:21 ...
51. Эдем Эминов (Узбекистан) 0:55 ...
57. Акрамжон Суннатов (Узбекистан) 1:00 ...
73. Дамир Забиров (Узбекистан) 1:10 ...
81. Улугбек Саидов (Узбекистан) 1:22 ...
Для информации, в этих соревнованиях принимают участие 140 спортсменов из 23 команд мира. Сегодня состоится второй этап турнира, на котором атлетам предстоит преодолеть дистанцию в 96 км.