Гандболчиларимиз жаҳон чемпионати йўлланмасини қўлга кирита олишмади
Хабар берганимиздек, айни кунларда гандбол бўйича Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси Саудия Арабистонида Осиё чемпионатида иштирок этмоқда. Айни пайтгача келиб, ярим финал иштирокчилари номи маълум бўлди.
Кучли саккизликда ҳаракат қилган йигитларимиз иккинчи гуруҳ босқичида Қатар, Жанубий Корея ва Саудия Арабистони жамоаларига имкониятни бой бериб қўйди. Шу тариқа, келаси йил бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионатига йўлланма берувчи кучли бешликка кира олишмади.
Энди йигитларимиз нариги квартетда сўнгги поғонани эгаллаган Қувайт билан еттинчи ўрин учун баҳс олиб боришади.

Our handball players could not win a ticket to the World Cup
As we reported earlier, the Uzbekistan men's national handball team is currently taking part in the Asian Championship in Saudi Arabia. By this time, the names of the participants of the semifinal matches became known.
Our athletes, who made it to the top eight, lost in the second group stage to the teams of Qatar, South Korea and Saudi Arabia. Thus, domestic handball players could not get into the top five, giving a ticket to the 2023 World Cup.
Now the national team of Uzbekistan will fight for the seventh place with Kuwait, which occupies the last place in the other quartet.