Гандболчиларимиз жаҳон чемпионати йўлланмасини қўлга кирита олишмади
Хабар берганимиздек, айни кунларда гандбол бўйича Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси Саудия Арабистонида Осиё чемпионатида иштирок этмоқда. Айни пайтгача келиб, ярим финал иштирокчилари номи маълум бўлди.
Кучли саккизликда ҳаракат қилган йигитларимиз иккинчи гуруҳ босқичида Қатар, Жанубий Корея ва Саудия Арабистони жамоаларига имкониятни бой бериб қўйди. Шу тариқа, келаси йил бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионатига йўлланма берувчи кучли бешликка кира олишмади.
Энди йигитларимиз нариги квартетда сўнгги поғонани эгаллаган Қувайт билан еттинчи ўрин учун баҳс олиб боришади.

Наши гандболисты не смогли завоевать путёвку на ЧМ
Как мы сообщали ранее, в настоящее время мужская сборная Узбекистана по гандболу принимает участие в чемпионате Азии в Саудовской Аравии. К этому моменту стали известны имена участников полуфинальных матчей.
Наши атлеты, пробившиеся в восьмёрку сильнейших, уступили на втором групповом этапе командам Катара, Южной Кореи и Саудовской Аравии. Таким образом, отечественные гандболисты не смогли попасть в пятёрку, дающую путёвку на чемпионат мира 2023 года.
Теперь сборная Узбекистана будет бороться за седьмое место с Кувейтом, который занимает последнее место в другом квартете.