Велоспортчиларимиз Туркияга йўл олишди
Бугун эрта тонгда велоспорт бўйича терма жамоамиз вакиллари катта таркибда Туркия сафарига жўнаб кетишди. Ҳамюртларимиз у ерда деярли 2 ой муддатда халқаро мусобақаларда иштирок этишади.
Маълумки, регламентга кўра спортчиларимиз профессионал клуб сифатида рўйхатдан ўтишган. Унда "Tashkent city professional cycling team" ва "Tashkent city woman professional cycling team" жамоалари юртимиз шарафини ҳимоя қилишади. 21 мартга қадар давом этадиган сафарда велопойгачиларимиз 12 та эркаклар, 5 та аёллар, 4 та ёш йигитлар ва 9 та қизлар тоифасида стартга чиқиши кутилмоқда.
Таъкидлаш жоиз, ушбу сафар якунига етгач ҳар бир тоифада энг оптимал таркибдаги 4 нафардан спортчимиз Тожикистонга, шоссе бўйича ўтказиладиган Осиё чемпионатига йўл олади.

27 January 2022 4923
Early this morning, representatives of our cycling team in full force went to Turkey, where our compatriots will take part in international competitions for almost 2 months.
As you know, according to the regulations, our athletes are registered as professional clubs. The honor of our country at the upcoming competitions will be defended by the teams: "Tashkent city professional cycling team" and "Tashkent city woman professional cycling team". It is expected that in the tour, which will last until March 21, our cyclists will start in 12 categories of men, 5 women, 4 boys and 9 girls.
It should be noted that at the end of this trip, 4 athletes from the optimal composition in each category will go to Tajikistan to participate in the Asian Road Cycling Championship.