Йилнинг илк мусобақасида муваффақиятли қатнашган камончиларимиз юртимизга қайтиб келишди
Ўзбекистон камондан отиш миллий терма жамоаси аъзолари 17-25 январь кунлари Россия Федерациясининг Орёл шаҳрида "Классик" ҳамда "Компаунд" йўналиши бўйича бўлиб ўтган халқаро турнирда иштирок етиб юртимизга қайтишди. Терма жамоа аъзолари Тошкент халқаро аэропортида муносиб кутиб олинди. Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси мутасаддилари, Ўзбекистон камондан отиш федерацияси раҳбарияти ва спортчиларимизнинг яқинлари иштирок этди.
Эслатиб ўтамиз мазкур мусобақа якунига кўра мерганларимиз Зиёдахон Абдусатторова ва Амирхон Содиқов фахрли биринчи ўринни ҳамда Камола Юнусова ва Озодбек Унгалов микст йўналишида фахрли учинчи ўринни қўлга киритишди. Спортчиларимизнинг келгуси фаолиятида ҳам омад тилаб қоламиз.

26 January 2022 5754
Members of the National archery team of Uzbekistan returned to the country, taking part in the international tournament in the directions of "Classic" and "Compound", which was held from January 17 to 25 in the Russian Federation. Successful athletes were met with dignity at the Tashkent International Airport. The event was attended by representatives of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, the leadership of the Archery Federation of Uzbekistan, as well as relatives and friends of athletes.
Recall that according to the results of the competition, Ziedakhon Abdusattorova and Amirkhan Sadikov took the honorable first place, and Kamola Yunusova and Ozodbek Ungalov became the third in the mix. We wish you good luck in the future activities of our athletes.