Ўткирбек Ҳайдаровни табриклаймиз!
Бугун бокс бўйича Олимпия ўйинлари совриндори, жаҳон чемпиони Ўткирбек Ҳайдаров ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ўткирбек Ҳайдаров 1974 йил 25 январь куни Андижон вилоятида таваллуд топган. 1999 йили Хьюстон (АҚШ) мезбонлик қилган жаҳон чемпионатининг олтин медали соҳиби. 2001 (кумуш) ва 2003 (бронза) йилларда ўтказилган жаҳон чемпионатининг совриндори. Афина-2004 Олимпиадаси бронза медали соҳиби.
Эришган ютуқлари учун давлатимиз томонидан "Ўзбекистон ифтихори", "Ўзбекистонда хизмат кўрсатган спортчи" фахрий унвонлари, "Меҳнат шуҳрати", "Эл-юрт ҳурмати" орденлари билан мукофотланган. Бугунги кунда мураббий сифатида фаолият олиб бормоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўткирбек Ҳайдаровни бугунги туғилган куни билан муборакбод этиб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Сегодня свой день рождения отмечает призёр Олимпийских игр, чемпион мира по боксу Уткирбек Хайдаров.
Уткирбек Хайдаров родился 25 января 1974 года в Андижанской области. Обладатель золотой медали чемпионата мира 1999 года в Хьюстоне (США). Призёр первенств планеты 2001 (серебро) и 2003 (бронза) годов. Бронзовый призёр Олимпиады-2004 в Афинах.
За достигнутые успехи награждён государством почётными званиями "Узбекистон ифтихори", " Узбекистонда хизмат курсатган спортчи" ("Заслуженный спортсмен Узбекистана"), орденами "Мехнат шухрати", "Эл-юрт Хурмати". На сегодняшний день ведёт тренерскую деятельность.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Уткирбека Хайдарова с сегодняшней датой, желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.