Ўткирбек Ҳайдаровни табриклаймиз!
Бугун бокс бўйича Олимпия ўйинлари совриндори, жаҳон чемпиони Ўткирбек Ҳайдаров ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ўткирбек Ҳайдаров 1974 йил 25 январь куни Андижон вилоятида таваллуд топган. 1999 йили Хьюстон (АҚШ) мезбонлик қилган жаҳон чемпионатининг олтин медали соҳиби. 2001 (кумуш) ва 2003 (бронза) йилларда ўтказилган жаҳон чемпионатининг совриндори. Афина-2004 Олимпиадаси бронза медали соҳиби.
Эришган ютуқлари учун давлатимиз томонидан "Ўзбекистон ифтихори", "Ўзбекистонда хизмат кўрсатган спортчи" фахрий унвонлари, "Меҳнат шуҳрати", "Эл-юрт ҳурмати" орденлари билан мукофотланган. Бугунги кунда мураббий сифатида фаолият олиб бормоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўткирбек Ҳайдаровни бугунги туғилган куни билан муборакбод этиб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

25 January 2022 5121
Utkirbek Haidarov was born on January 25, 1974 in the Andijan region. Winner of the gold medal at the 1999 World Championships in Houston (USA). Winner of the 2001 (silver) and 2003 (bronze) World Championships. Bronze medalist of the 2004 Olympic Games in Athens.
For his achievements, he was awarded by the state with the honorary titles "Uzbekistan iftikhori", "Uzbekistonda hizmat kursatgan sportchi" ("Honored Athlete of Uzbekistan"), the orders "Mehnat shukhrati", "El-yurt Khurmati". Currently, he conducts coaching activities.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Utkirbek Haidarov on today's date, wishes him long life, good health and great success.