Бугун ўзбек спортида ўз номини қолдириб улгурган ҳамюртимиз Светлана Радзивил таваллуд айёмини нишонламоқда.
Светлана Михайловна Радзивил 1987 йил 17 январь куни Тошкентда таваллуд топган. Енгил атлетиканинг баландликка сакраш йўналиши бўйича Осиё ўйинларининг уч карра чемпиони, кўп карра қитъа чемпионати ғолиби ва совриндори бўлган вакилимиз бугун 35 ёшни қарши олмоқда.
Светлана Радзивил фаолияти давомида Пекин-2008, Лондон-2012, Рио-2016 ва Токио-2020 Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қилди. Ҳозирда жорий йил бўлиб ўтадиган Осиё ўйинларида навбатдаги ғалабани қўлга киритиш учун тайёргарлик кўрмоқда. Спортчимиз қўлга киритган муваффақиятлари эвазига давлатимиз томонидан "Шуҳрат" медали, "Дўстлик" ордени ва "Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи" фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси спортчимизни таваллуд куни билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Поздравляем Светлану Радзивилл!
Сегодня наша соотечественница, прославленная легкоатлетка - Светлана Радзивилл, отмечает свой день рождения.
Светлана Михайловна Радзивилл родилась 17 января 1987 года в Ташкенте. Трёхкратная чемпионка Азиатских игр, многократная победительница и призёр континентальных первенств по прыжкам в высоту, сегодня отмечает своё 35-летие.
За свою карьеру Светлана Радзивилл представляла нашу страну на Олимпийских играх в Пекине-2008, Лондоне-2012, Рио-2016 и Токио-2020. В настоящее время она готовится к своей следующей Азиаде Ханчжоу-2022. За достигнутые успехи спортсменка награждена Государством медалью "Шухрат", орденом "Дустлик" и почётным званием "Заслуженная спортсменка Республики Узбекистан".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменку с Днём рождения, желает ей долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших побед.