Зайнаб Дайибекова Жаҳон кубоги медали учун жанг олиб боради
Грузиянинг Тбилиси шаҳрида қиличбозликнинг сабля йўналиши бўйича Жаҳон кубоги турнири бошланди. Аёллар дастурида ҳамюртимиз Зайнаб Дайибекова (22, рейтингдаги ўрни) медаллар учун курашиш имкониятини сақлаб қолди.
Юқори рейтинги сабаб қорақалпоғистонлик ҳамюртимиз 1/64 финал босқичидан баҳсларга қўшилмоқда. Афсуски, старт олган барча ёш вакилларимиз саралашда имкониятни бой бериб қўйишди. 1/32 финалга йўл олиш учун Дайибекова франциялик Амалия Эмини (43) мағлубиятга учратиши керак.
Зайнаб ушбу рақиб тўсиғидан ўта олса, япониялик Норика Тамура (11) ҳамда италиялик Элиза Пассаро (54) баҳси ғолиби билан тўқнаш келади. Бўлажак баҳсларда юртдошимизга омад ва зафарлар тилаб қоламиз.

Зайнаб Дайибекова будет бороться за медаль Тбилиси-2022
В Грузии стартовал розыгрыш Кубка мира по фехтованию на саблях. В женской программе наша соотечественница Зайнаб Дайибекова (22-мировой рейтинг) сохранила шансы на борьбу за медаль.
Из-за своего высокого рейтинга наша соотечественница из Каракалпакстана присоединяется к матчам с 1/64 финала. К сожалению, все остальные наши молодые атлеты, завершили своё выступление в квалификационной стадии. В борьбе за выход в 1/32 финала Даибекова встретится с Амалией Эми из Франции (43-м.р.).
Если Зайнаб преодолеет француженку, то дальше она встретится с победительницей противостояния японки Норика Тамура (11-м.р.) и итальянки Элизы Пассаро (54-м.р.). Пожелаем нашей соотечественнице удачи и побед в предстоящих встречах.