Шерзод Ташматов мураббийлар штаби билан янги режаларни муҳокама қилди
Бугун МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси раиси Шерзод Ташматов янги мавсум режалари юзасидан йиғилиш ўтказди. Унда Павел Хан бошчилигидаги терма жамоа мураббийлар штаби иштирок этди.
2022 йил барча спорт турлари қатори таэквондочиларимизни ҳам катта синов кутиб турибди. Суҳбатда олдинда турган Осиё ўйинлари ва Париж-2024га муносиб тайёргарлик кўриш, терма жамоанинг асосий таркибини саралаш каби масалаларга эътибор қаратилди.
Февраль ойидан таэквондочиларимиз халқаро мусобақалардаги иштирокларини бошлашади. Бу борада Павел Хан олиб борилаётган ўқув-машғулот йиғинлари, спортчиларимизнинг ҳолати, турнирларда иштирок этадиган турли таркиб ҳақида батафсил маълумот берди. Ўз навбатида, Шерзод Ташматов режалар бўйича қўшимча фикрларини билдириб, спортчиларимизнинг саломатлигини янада қаттиқ назорат қилиш ҳақида алоҳида тўхталиб ўтди.

Шерзод Ташматов обсудил с тренерским штабом новые планы
Сегодня заместитель председателя НОК, председатель Ассоциации таэквондо WТ Узбекистана Шерзод Ташматов провёл совещание по реализации планов на новый спортивный сезон. В нём принял участие тренерский штаб сборной во главе с Павлом Ханом.
В 2022 году, как и во всех видах спорта, представителей данной дисциплины ожидает участие в ответственных стартах. В ходе беседы были затронуты такие вопросы, как предстоящие Азиатские игры и достойная подготовка к Париж-2024, поэтапные УТС, формирование основного состава сборной.
С февраля наши таэквондисты начнут выступать на международных соревнованиях. В этой связи Павел Хан подробно рассказал о проводимых тренировочных сборах, состоянии наших спортсменов, о составе команды, который будет участвовать в предстоящих турнирах. Шерзод Ташматов, в свою очередь, дал дополнительные поручения по поводу планов и отдельно остановился на более строгом контроле за здоровьем наших единоборцев.