Қор полоси ҳамюртларимизда илиқ таассурот қолдирди
Президентимизнинг "Йилқичилик ва от спортини янада ривожлантириш ҳамда замонавий бешкураш ва поло спорт турини оммалаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида"ги ПҚ-5024 ҳамда "Ўзбекистонда йилқичилик, от спорти, замонавий бешкураш ва полони 2025 йилгача ривожлантириш давлат дастури тўғрисида"ги ПҚ-5211 сон Қарорларида мазкур йўналишларни оммалаштириш йўлида турли мусобақалар ўтказиш белгиланган. Ана шу вазифаларнинг ижросини амалга ошириш мақсадида Бўстонлиқ туманидаги тоғ ён бағирларида поло бўйича "SNOW POLO AMIRSOY CUP 2022" мусобақаси ўтказилди.
Федерация раиси Баҳромжон Газиевнинг таъкидлашича, бу йилги беллашувлар денгиз сатҳидан 2200 метр баландликда ташкил этилди. Унда "Миллий гвардия", “OFB”, “NRG” ва "От спорти мактаби" жамоалари баҳс олиб боришди.
Финал беллашувида "Миллий гвардия" ҳамда "OFB" жамоалари ўзаро тўқнаш келишди. Қизиқарли кечган беллашувда гвардиячилар 3:1 ҳисобида ғалаба қозониб, бу йилги биринчиликни қўлга киритдилар.
Шу тариқа, бу йилги қор полоси баҳслари ўз якунига етди. Ҳукуматимиз ва ҳамкор ташкилотларнинг қўллаб-қувватлаши билан ўтказилган мусобақа дам олиш учун келган юзлаб ҳамюртларимизда илиқ таассурот қолдирди.
Ўз навбатида, тақдирлаш маросимида қатнашган МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов мусобақа ташкилотчилари ва иштирокчиларга Олимпия ҳаракати аъзолари номидан ўзининг самимий тилакларини билдириб ўтди.

10 January 2022 4554
Presidential Resolutions No. PP-5024 "On additional measures for the further development of horse breeding and equestrian sports, as well as the popularization of modern pentathlon and polo" and No. PP-5211 "On the State program for the development of horse breeding, equestrian sports, modern pentathlon and polo in Uzbekistan until 2025" provide for various competitions to popularize these disciplines. In this regard, the snow polo tournament "SNOW POLO AMIRSOY CUP 2022" was held on the mountain slopes of the Bostanlyk district of the Tashkent region.
Chairman of the Federation Bahromjon Gaziev noted that this year's competitions were organized at an altitude of 2200 meters above sea level. The following teams performed at it: "National Guard", "OFB", "NRG" and "Equestrian Sports School".
In the final match, the squads "National Guard" and "OFB" met. In an interesting confrontation, the first team won with a score of 3:1 and rose to the highest step of the podium.
Thus, the snow polo competitions, organized with the support of the Government and partner Organizations, made a warm impression on hundreds of participants of the most interesting game and fans who watched the athletes' performances with great pleasure.
In turn, NOC Secretary General Oybek Kasimov, who was present at the award ceremony, expressed his sincere wishes to the organizers and participants of the competition on behalf of the members of the Olympic Movement.