Бокс бўйича терма жамоамиз бош мураббийи Марат Қурбоновни табриклаймиз!
Бугун бокс бўйича Ўзбекистон Миллий терма жамоаси бош мураббийи Марат Галиевич Қурбонов 68 ёшни қарши олмоқда.
Марат Қурбонов 1954 йил 10 январ куни Тошкент шаҳрида туғилган. Бир неча йилдан бери бокс бўйича Ўзбекистон Миллий терма жамоасини бошқариб келмоқда. Ҳозирда ўзбек боксининг юқори поғонага чиқишида, мана шундай оламшумул ғалабаларни қўлга киритишимизда, дунёнинг энг кучли терма жамоаларидан бирига айланишимизда Марат Галиевичнинг хизматлари беқиёс. Тажрибали мураббий 2019 йил Россиянинг Екатеринбург шаҳрида ўтказилган жаҳон чемпионатидан сўнг Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан "Ўзбекистонда хизмат кўрсатган спорт устози" фахрий унвони билан тақдирланди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси 68 ёшни қарши олаётган Марат Қурбоновни бугунги таваллуд айёми билан муборакбод этиб қолади ва келгуси ишларида янада улкан зафарлар тилайди.

Marat Kurbanov celebrates his birthday!
Marat Kurbanov was born on January 10, 1954 in Tashkent. For several years he has been heading the National Boxing Team of Uzbekistan. Marat Galievich's merit is great in the development of the Uzbek boxing school, in raising it to a new level, in the success of athletes, as well as in the formation of the National Team of Uzbekistan as a fairly successful team that is recognized all over the world. After the success at the World Cup in Yekaterinburg in 2019, the President of the Republic of Uzbekistan was awarded the honorary title "Honored Coach of the Republic of Uzbekistan".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Marat Kurbanov on his birthday, wishes him good health and long life.