Бокс бўйича терма жамоамиз бош мураббийи Марат Қурбоновни табриклаймиз!
Бугун бокс бўйича Ўзбекистон Миллий терма жамоаси бош мураббийи Марат Галиевич Қурбонов 68 ёшни қарши олмоқда.
Марат Қурбонов 1954 йил 10 январ куни Тошкент шаҳрида туғилган. Бир неча йилдан бери бокс бўйича Ўзбекистон Миллий терма жамоасини бошқариб келмоқда. Ҳозирда ўзбек боксининг юқори поғонага чиқишида, мана шундай оламшумул ғалабаларни қўлга киритишимизда, дунёнинг энг кучли терма жамоаларидан бирига айланишимизда Марат Галиевичнинг хизматлари беқиёс. Тажрибали мураббий 2019 йил Россиянинг Екатеринбург шаҳрида ўтказилган жаҳон чемпионатидан сўнг Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан "Ўзбекистонда хизмат кўрсатган спорт устози" фахрий унвони билан тақдирланди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси 68 ёшни қарши олаётган Марат Қурбоновни бугунги таваллуд айёми билан муборакбод этиб қолади ва келгуси ишларида янада улкан зафарлар тилайди.

Марат Курбанов отмечает свой День рождения!
Марат Курбанов родился 10 января 1954 года в Ташкенте. На протяжении нескольких лет возглавляет Национальную сборную Узбекистана по боксу. В развитии узбекской школы бокса, в поднятии её на новый уровень, в успехах спортсменов, а также в становлении Национальной сборной Узбекистана довольно успешной командой, которую признают во всём мире, велика заслуга Марата Галиевича. После успеха на ЧМ в Екатеринбурге 2019 года Президентом Республики Узбекистан награждён почётным званием "Заслуженный тренер Республики Узбекистан".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Марата Курбанова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.