Футбол бўйича Ўзбекистон терма жамоаси тиббий кўрикдан ўтди
Шу кунларда футбол бўйича Ўзбекистон терма жамоаси ўйинчилари МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий марказида тиббий кўрикдан ўтишди. Жараённи МОҚ раисининг биринчи ўринбосари, ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Ирматов ҳам кузатиб бориб, футболчиларимизнинг саломатлигини кўздан кечирди.
“3 кун давомида 24 нафар футболчимизни тиббий кўрикдан ўтказишга муваффақ бўлдик. Бу орада улардан умумий таҳлиллар олиниб, ўйинчилар ЭКГ ва тор мутахассислар кўригидан ўтишлари баробарида юклама берилганда организмларида, айниқса, юрак соҳасидаги ўзгаришларни кўрсатиб турадиган замонавий техникалардан ҳам фойдаланилди. Дам олиш кунлари бўлишига қарамай қимматли вақтларини аямай бизга ёрдам берган Марказ шифокорларига миннатдорчилик билдириб қоламиз”, – деди жамоа шифокори Алишер Арипов.
Маълум қилинишича, терма жамоа легионерлари келгуси йиғин доирасида Тошкентга келишгач тиббий кўрикдан ўтказилади.

These days, the players of the Uzbekistan national football team underwent a medical examination at the Republican Scientific and Practical Center for Sports Medicine at the NOC. The process was also monitored by the First Deputy Chairman of the IOC, First Vice-President of the FAU Ravshan Irmatov, who examined the state of health of our football players.
“In 3 days we managed to conduct a medical examination of 24 of our players. In the meantime, general tests were taken from them, and the players underwent an ECG and examination by narrow specialists, and modern methods were used that show changes in their body, especially in the heart area, when a load is given. We would like to thank the doctors of the center who helped us, not sparing their precious time, despite the weekend," said team doctor Alisher Aripov.
It is reported that the legionnaires of the national team will undergo a medical examination upon arrival in Tashkent as part of the upcoming training camp.