“Coca Cola Uzbekistan” Бош директори МОҚга ташриф буюрди
Бугун МОҚ раҳбарияти “Coca Cola Uzbekistan” компаниясининг Бош директори Эзел Агаоглуни қабул қилиб, ҳамкорлик лойиҳалари бўйича суҳбат ўтказди. Йиғилишда МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов ва унинг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов иштирок этди.
Суҳбатда МОҚ раиси мамлакатимизда соғлом турмуш тарзи тарғиботини кучайтиришга қаратилаётган эътибор хусусида тўхталиб ўтди.
“Давлатимиз томонидан аҳолимиз саломатлигини мустаҳкамлашга жуда катта эътибор қаратилмоқда. Президентимизнинг шиорларидан бири ҳам соғлом турмуш тарзи тарғиботини кучайтиришга қаратилган. Бу борада кўплаб қонун ҳужжатли, Қарор ва фармонлар имзоланган. Туризм ва спорт вазирлиги билан ҳамкорликда жорий йил “Спортни сев, спорт билан яша!” оммавий мусобақасини йўлга қўйганмиз. Бундан кўзланган мақсад юртимиз аҳолиси, айниқса, ёшларнинг бўш вақтларини спорт билан банд қилиш”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Ўз ўрнида Равшан Ирматов ҳам компаниянинг Ўзбекистон футбол ассоциацияси, хусусан, Профессионал футбол лигаси билан 3 йилдан бери ҳамкорликда фаолият олиб бораётганини алоҳида таъкидлади. ЎФА биринчи вице-президенти учрашув давомида Эзел Агаоглуни 4 декабрь куни Самарқанд шаҳрида ўтадиган Ўзбекистон кубогининг финал учрашувига таклиф этиб қолди.
Эзел Агаоглу самимий қабул учун миннатдорчилик изҳор қилиб, келгусида ҳамкорлик лойиҳаларини кўриб чиқиш, футбол ва Олимпизм тарғиботи билан биргаликда ишлаш компаниянинг истиқболли режаларидан бири эканини таъкидлади.

25 November 2021 5500
Today, the management of the NOC received the CEO of Coca Cola Uzbekistan Ezel Aghaoglu and held a conversation about cooperation projects. The meeting was attended by the Chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov and his first deputy Ravshan Irmatov.
During the conversation, the Chairman of the NOC focused on the attention paid to strengthening the promotion of a healthy lifestyle in our country.
“Our state pays great attention to improving the health of the population. One of the slogans and tasks of our President is to strengthen the promotion of a healthy lifestyle among the population. Many legislative acts, resolutions and decrees have been signed. In cooperation with the Ministry of Tourism and Sports, this year a festival is being held under the motto: "Love Sports, live sports!". One of the main goals of this event is to attract as many young men and women as possible to physical education and sports, so that every citizen spends his free time with benefit for himself and his health”" Rustam Shaabdurakhmanov said.
Ravshan Irmatov also noted that the company has been cooperating with the Football Association of Uzbekistan for 3 years, in particular with the Professional Football League. During the meeting, the First Vice President of AFU invited Ezel Aghaoglu to the final match of the Uzbekistan Cup, which will be held on December 4 in Samarkand.
The guest thanked for the warm welcome and noted that one of the Company's long-term plans is to work together to promote football and Olympism, as well as to consider future cooperation projects.