“Coca Cola Uzbekistan” Бош директори МОҚга ташриф буюрди
Бугун МОҚ раҳбарияти “Coca Cola Uzbekistan” компаниясининг Бош директори Эзел Агаоглуни қабул қилиб, ҳамкорлик лойиҳалари бўйича суҳбат ўтказди. Йиғилишда МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов ва унинг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов иштирок этди.
Суҳбатда МОҚ раиси мамлакатимизда соғлом турмуш тарзи тарғиботини кучайтиришга қаратилаётган эътибор хусусида тўхталиб ўтди.
“Давлатимиз томонидан аҳолимиз саломатлигини мустаҳкамлашга жуда катта эътибор қаратилмоқда. Президентимизнинг шиорларидан бири ҳам соғлом турмуш тарзи тарғиботини кучайтиришга қаратилган. Бу борада кўплаб қонун ҳужжатли, Қарор ва фармонлар имзоланган. Туризм ва спорт вазирлиги билан ҳамкорликда жорий йил “Спортни сев, спорт билан яша!” оммавий мусобақасини йўлга қўйганмиз. Бундан кўзланган мақсад юртимиз аҳолиси, айниқса, ёшларнинг бўш вақтларини спорт билан банд қилиш”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Ўз ўрнида Равшан Ирматов ҳам компаниянинг Ўзбекистон футбол ассоциацияси, хусусан, Профессионал футбол лигаси билан 3 йилдан бери ҳамкорликда фаолият олиб бораётганини алоҳида таъкидлади. ЎФА биринчи вице-президенти учрашув давомида Эзел Агаоглуни 4 декабрь куни Самарқанд шаҳрида ўтадиган Ўзбекистон кубогининг финал учрашувига таклиф этиб қолди.
Эзел Агаоглу самимий қабул учун миннатдорчилик изҳор қилиб, келгусида ҳамкорлик лойиҳаларини кўриб чиқиш, футбол ва Олимпизм тарғиботи билан биргаликда ишлаш компаниянинг истиқболли режаларидан бири эканини таъкидлади.

Генеральный директор «Coca Cola Uzbekistan» посетил НОК
Сегодня руководство НОК приняло генерального директора компании «Coca Cola Uzbekistan» Эзеля Агаоглу и провело беседу о проектах сотрудничества. В заседании приняли участие председатель НОК Рустам Шаабдурахманов и его первый заместитель Равшан Ирматов.
В ходе беседы председатель НОК остановился на внимании, уделяемом усилению пропаганды здорового образа жизни в нашей стране.
“Со стороны нашего государства уделяется огромное внимание укреплению здоровья населения. Одним из лозунгов и задач нашего Президента является усиление пропаганды здорового образа жизни среди населения. Подписано множество законодательных актов, постановлений и указов. В сотрудничестве с Министерством туризма и спорта в этом году проводится фестиваль под девизом: “Люби Спорт, живи спортом!”. Одной из главных целей данного мероприятия является — привлечение как можно большего количества юношей и девушек к занятиям физической культурой и спортом, чтобы каждый гражданин проводил своё свободное время с пользой для себя и своего здоровья”, – сказал Рустам Шаабдурахманов.
Равшан Ирматов также отметил, что компания уже 3 года сотрудничает с Ассоциацией футбола Узбекистана, в частности с Профессиональной футбольной лигой. В ходе встречи первый вице-президент АФУ пригласил Эзеля Агаоглу на финальный матч Кубка Узбекистана, который состоится 4 декабря в Самарканде.
Гость поблагодарил за тёплый приём и отметил, что одним из перспективных планов Компании является совместная работа по пропаганде футбола и Олимпизма, а также рассмотрение будущих проектов сотрудничества.