Олтин дубль: Қиличбозларимиз жамоавий баҳсда ҳам тенгсиз
Пойтахтимизда қиличбозлик бўйича ёшлар ўртасидаги Жаҳон кубоги ўз якунига етди. Сабля қуролида ўтган қизлар мусобақасида спортчиларимиз тенгсиз бўлишди.
Дастлаб Миср жамоасини 45:21 ҳисобида мағлубиятга учратган қизларимиз ярим финалда болгариялик рақибаларидан 45:36 ҳисобида устун келишди. Финалда кутилганидек Ўзбекистон ва Россия ёшлари рўбаро келишди. Кескин ва муросасиз ўтган беллашувда қизларимиз 45:36 ҳисобида ғалаба қозониб, олтин медалларни қўлга киритишди.
Эслатиб ўтамиз, кечаги яккалик баҳсларида Зайнаб Дайибекова барча рақибларини мағлуб этиб, шоҳсупанинг энг юқори поғонасига кўтарилган эди. Бугун жамоавий дастурда Зайнаб Дайибекова, Гулистан Пердибаева, Самира Шокирова ҳамда Венера Исроилова юртимиз шарафини ҳимоя қилишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бундай ажойиб натижа билан Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси ва спортчиларимизни муборакбод этиб қолади.

Блестящее выступление отечественных фехтовальщиц на Кубке мира
В нашей столице завершился розыгрыш молодёжного Кубка мира по фехтованию. В соревнованиях среди девушек не было равных отечественным спортсменкам.
Сначала наши фехтовальщицы одолели сборную Египта со счётом 45:21, в полуфинале выиграли соперниц из Болгарии со счётом 45:36. В финале, как и ожидалось, сошлись команды Узбекистана и России. В напряжённом и бескомпромиссном противостоянии наши девушки одержали победу со счётом 45:36 и завоевали золотые медали.
Напомним, накануне в одиночном разряде Зайнаб Дайибекова победила всех своих соперниц и поднялась на высшую ступень пьедестала почёта. Сегодня в командной программе нашу страну представляли Зайнаб Дайибекова, Гулистан Пердибаева, Самира Шокирова и Венера Исроилова.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Федерацию фехтования Узбекистана и наших спортсменов с таким высоким результатом.