Дастлабки режага кўра, қитъа биринчилиги Осиё ўйинларидан аввал ўтказилиши кўзда тутилган. Бу эса каратэчиларимиз учун муҳим старт олдидан ўзига хос тайёргарлик вазифасини ўтаб беради. Эслатиб ўтамиз, Тошкент 2019 йил июль ойида катталар ўртасидаги Осиё чемпионатини қабул қилган эди.
19 Декабр 2021
4700
Тошкент каратэ бўйича Осиё чемпионатига мезбонлик қилади
Айни кунларда Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида каратэнинг WKF йўналиши бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. Мусобақа доирасида Осиё карате федерациясининг конференцияси ўз ишини бошлади. Унда Бутунжаҳон каратэ федерацияси президенти Антонио Эспинос, шунингдек, Осиё каратэ федерациясининг биринчи вице-президенти Алам Муллаев ҳам иштирок этмоқда.
Ушбу тадбир кун тартибидан келаси йил ўтказиладиган қитъа чемпионатига мезбонлик қилувчи давлатни аниқлаб олиш масаласи ўрин олган эди. Аҳамиятлиси, унда Тошкент шаҳри келаси йил барча ёш тоифаларидаги қитъа чемпионатини қабул қиладиган бўлди. Қайд этиш жоиз, аввалги мезбон давлатлар ўз юртларидаги эпидемиологик вазият сабаб мусобақани қабул қила олмайдиган бўлган эди.

Согласно первоначальному плану, континентальное первенство должно предшествовать Азиатским играм. Это в свою очередь, служит своеобразной подготовкой перед важными стартами для наших каратистов. Напомним, что Ташкент принимал чемпионат Азии среди взрослых в июле 2019 года.
19 Декабря 2021
4685
Ташкент примет чемпионат Азии по каратэ
В эти дни Алматы принимает у себя чемпионат Азии по каратэ WКF. В рамках соревнований начала свою работу конференция Азиатской федерации каратэ. В мероприятии принимают участие президент Всемирной федерации каратэ Антонио Эспиноза, а также первый вице-президент Азиатской федерации каратэ Алам Муллаев.
На повестке дня рассматривался вопрос об определении страны-хозяйки следующего континентального первенства. Итоги гласят, что Ташкент примет чемпионат Азии 2022 года во всех возрастных категориях. Стоит отметить, что предыдущие кандидаты на проведение ЧА не смогли принять соревнования из-за эпидемиологической ситуации в своих государствах.