Ахрол Рўзиев, Камиль Фаткулин, Эркин Шагаев ва бир нечта мутахассисларга “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишони топширилди
Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши томонидан юртимиз спортини ривожлантириш йўлида хизмат қилган фидойиларимизни қўллаб-қувватлаш бўйича олиб борилаётган самарали ишлар давом этади. Бугун кенгаш томонидан ана шундай тадбирлардан бири ўтказилиб, унда 15 нафар спорт фидойиларига “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонлари топширилди.
Тадбирда МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов ва бир гуруҳ фахрийларимиз иштирок этишди. Даставвал Баҳодир Махситов Президентимизнинг фахрийларга кўрсатаётган эътибори ва ғамхўрлиги хусусида сўз олиб, олдинда турган режалар ҳақида гапириб ўтди. Шундан сўнг Бирлашган кураш дунёси вице-президенти, профессор Ахрол Рўзиев, узоқ йиллар спорт курашлари бўйича терма жамоамизда устозлик қилган Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган мураббий Камиль Фаткулин, сув полоси бўйича Олимпия ўйинлари чемпиони Эркин Шагаев каби яна 12 нафар фидойиларга “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонлари топширилди.
Шундан сўнг МОҚ раҳбари сўз олиб, фахрийларимизга ўзининг илиқ тилакларини билдириб ўтди.
“Авваламбор, барчангизга спортимиз ривожи учун қўшган хиссангиз, узоқ йиллик меҳнатингиз учун ташаккур айтамиз. Ҳурматли юртбошимиз ўзлари барпо этаётган Янги Ўзбекистонда барча соҳага, шу жумладан, фахрийларимизга ҳам катта эътибор қаратмоқдалар. Сизлардаги узоқ йиллик тажриба билан спортимиз ривожланмоқда. Ҳали ҳамон терма жамоаларимиз машғулотига бориб, атлетларимизга ўз маслаҳатларингизни бериб турсангиз, биз бундан мамнун бўламиз”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Тадбир якунида фахрийларимиз давлатимизнинг уларга кўрсатаётган ғамхўрлигидан мамнун эканлигини билдиришди.

19 November 2021 4457
Akhrol Ruziev, Kamil Fatkulin, Erkin Shagaev and several other specialists were awarded the badge "Veteran of Sports of Uzbekistan"
The fruitful work carried out by the Council of Sports Veterans of Uzbekistan continues to provide comprehensive support and care for our dedicated workers who have made a significant contribution to the development of the country's sports. Today, the Council held an event at which 15 sports figures were awarded badges “Veteran of sports of Uzbekistan”.
The event was attended by the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov, Chairman of the Council of Veterans of Sports of Uzbekistan Bahodir Mahsitov and a group of veterans. First, Bahodir Mahsitov spoke about the attention and care provided by the President, as well as plans for the future. After that, Vice-President of the United World of Wrestling, Professor Akhrol Ruziev, mentor with rich coaching experience in wrestling Kamil Fatkulin, Olympic water polo champion Erkin Shagaev, as well as 12 dedicated representatives of Uzbek sports were awarded badges “Veteran of sports of Uzbekistan”.
After that, the head of the NOC made a speech and wished our veterans all the best in their professional activities.
“First of all, we would like to thank all of you for your contribution to the development of our sport, for your many years of work. In the new Uzbekistan under construction, the President pays great attention to all spheres, including sports. With your many years of experience, Uzbek sport is recognized all over the world. We will be glad if you continue your activities and pass on your invaluable knowledge to our younger generation.", - said Rustam Shaabdurakhmanov.
At the end of the event, our veterans expressed great joy and gratitude for the care provided to them by the state.