Муроджон Аҳмадалиев иккинчи бор ўз камарларини ҳимоя қилади
Бугун АҚШнинг Манчестер шаҳрида катта профессионал бокс кечаси бўлиб ўтади. Унда ҳамюртимиз, енгил вазн тоифасининг WBA ва IBF камарлари соҳиби Муроджон Аҳмадалиев “Кака” титулларини ҳимоя қилади.
9 жанг ўтказиб, уларнинг барчасида ғалаба қозонган Аҳмадалиев чилилик мажбурий даъвогар Хосе Веласкесга қарши рингга кўтарилади. Веласкес шу пайтгача 29 жанг ўтказиб, уларнинг 6 тасида мағлуб бўлган ва 2 бор дуранг қайд этган. Ғалабаларининг 19 тасини нокаут билан қўлга киритган. Кетма-кет 21 та жангдан бери ғалаба қозониб келмоқда.
Жанг аввалида ташкил этилган матбуот анжуманида ҳамюртимиз енгил вазн тоифасидаги барча камарни бирлаштиришни режалаштираётгани ҳақида айтиб ўтди. Ўз навбатида, биз ҳам боксчимизга бўлажак баҳсда омад тилаб қоламиз.

19 November 2021 3656
A big evening of professional boxing will take place today in the American city of Manchester. In it, our compatriot, the owner of the WBA and IBF featherweight belts Murojon Akhmadaliyev will defend the championship title.
Akhmadaliyev has 9 victories out of 9 fights. Today he will face Chilean Jose Velasquez. Velasquez had 29 fights, 6 of which he lost and 2 times the fight ended in a draw. He won 19 of his victories by knockout. A serious opponent of our compatriot won 21 fights in a row.
At a press conference before the fight, the domestic leather glove master said that he plans to win all the featherweight belts. In turn, we also wish our boxer good luck in the upcoming fight.