“Кураш ҳафталиги” доирасида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари беллашишди
Маълум қилганимиздек, айни кунларда мамлакатимиз бўйлаб “Кураш ҳафталиги” бўлиб ўтмоқда. Унинг доирасида ҳар куни турли соҳа вакиллари ўртасида кураш бўйича беллашувлар ҳам ташкил этиляпти.
Ана шундай баҳслар ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари ўртасида ўтказилди. Қизиқарли курашларга бой бўлган баҳсларнинг аксариятида (7 вазннинг 5 тасида) Ички ишлар вазирлиги хизматчилари олтин медалга сазовор бўлишди. Шунингдек, Мудофаа вазирлиги, Давлат хавфсизлик хизмати, Миллий Гвардия полвонлари ҳам ўзларининг юқори спорт тайёргарлигини намойиш қилиб, ғолиб ва совриндорлар қаторидан жой олишди. Эътиборингизга беллашувлардан олинган суратларни ҳавола қиламиз:

В рамках” Недели борьбы " сотрудники правоохранительных органов соревновались
Как мы уже сообщали, в эти дни по всей стране проходит “неделя борьбы”. В его рамках ежедневно организуются соревнования по борьбе среди представителей различных сфер.
Такие дебаты проводились среди сотрудников правоохранительных органов. В подавляющем большинстве матчей, насыщенных интересными поединками (5 из 7 весовых категорий), золотые медали завоевали сотрудники МВД. Кроме того, борцы Министерства обороны, Службы государственной безопасности, Национальной гвардии продемонстрировали высокую спортивную подготовку и заняли призовые места. Предлагаем вашему вниманию фото с соревнований: