“Кураш ҳафталиги” доирасида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари беллашишди
Маълум қилганимиздек, айни кунларда мамлакатимиз бўйлаб “Кураш ҳафталиги” бўлиб ўтмоқда. Унинг доирасида ҳар куни турли соҳа вакиллари ўртасида кураш бўйича беллашувлар ҳам ташкил этиляпти.
Ана шундай баҳслар ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари ўртасида ўтказилди. Қизиқарли курашларга бой бўлган баҳсларнинг аксариятида (7 вазннинг 5 тасида) Ички ишлар вазирлиги хизматчилари олтин медалга сазовор бўлишди. Шунингдек, Мудофаа вазирлиги, Давлат хавфсизлик хизмати, Миллий Гвардия полвонлари ҳам ўзларининг юқори спорт тайёргарлигини намойиш қилиб, ғолиб ва совриндорлар қаторидан жой олишди. Эътиборингизга беллашувлардан олинган суратларни ҳавола қиламиз:

18 December 2021 3853
As we have already reported, a “week of struggle” is taking place all over the country these days. Within its framework, wrestling competitions are organized daily among representatives of various spheres.
Such debates were held among law enforcement officers. In the vast majority of matches full of interesting duels (5 out of 7 weight categories), gold medals were won by employees of the Ministry of Internal Affairs. In addition, the wrestlers of the Ministry of Defense, the State Security Service, and the National Guard demonstrated high athletic training and took prizes. We bring to your attention photos from the competition: