МОҚ раиси тоғда йиғин ўтказаётган жамоамизнинг тайёргарлигидан хабар олди
Айни пайтда қиличбозликнинг сабля ва рапира йўналиши бўйича терма жамоамиз вакиллари Тошкент вилояти Ангрен шаҳри яқинидаги базада ўқув-машғулот йиғини олиб бормоқда. Бугун МОҚ ҳамда Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси раиси Рустам Шоабдураҳмонов федерацияга ташриф буюриб, Янгиободда йиғин ўтказаётган жамоаларимиз билан онлайн боғланди ва яқин режаларни муҳокама қилди.
Онлайн учрашув давомида йиғин ўтаётган жойдан терма жамоамиз мураббийи, 3 карра Олимпия ўйинлари ғолиби Владимир Назлимов суҳбатга қўшилди.
«Давлатимиз юқори натижага эришишимиз учун барча шароитларни яратиб бермоқда. Бироқ Париж-2024 тайёргарлиги аввалгиларидан буткул фарқ қилади. Аввал таъкидланганидек, жамоамизга бирор бир халқаро мусобақага кетишидан олдин маълум вазифа берилади. Ёшларимиз Жаҳон кубоги босқичларида нималарга қодир эканликларини кўрсатишди. Энди шу темпда уларни Париж-2024 Олимпия ўйинлари сари тайёрлашда давом этамиз», – деди МОҚ раҳбари.
Рустам Шоабдураҳмонов мураббийларимиз билан режа бўйича олиб борилаётган ишлар ҳақида гаплашар экан, спортчиларнинг жисмоний ҳолатини кучайтириш бўйича топшириқ берди. Шунингдек, ҳозирда бутун дунёда кенг тарқалаётган коронавируснинг янги штаммидан спортчиларимиз сақлаш мақсадида спорт базаларида назоратни кучайтириш ҳақида қатъий таъкидлади.

14 Декабря 2021 3864
В настоящее время представители нашей сборной по фехтованию на сабле и рапире проводят учебно-тренировочные сборы на базе близ города Ангрен Ташкентской области. Сегодня председатель НОК и Федерации фехтования Узбекистана Рустам Шаабдурахманов посетил Федерацию, пообщался в режиме онлайн с командами, проходящие тренировки в Янгиабаде, и обсудил ближайшие планы.
В онлайн-встрече также принял участие тренер нашей сборной, 3-кратный победитель Олимпийских игр Владимир Назлимов, который находится на УТС в Ташкентской области.
«Со стороны государства для наших спортсменов созданы все необходимые условия для подготовки к Азиатским играм Ханчжоу-2022 и Олимпийские играм Париж-2024. В свою очередь, нашей команде будет дано определенное задание, прежде чем она отправится на какие-либо международные соревнования. Отечественная молодежь достойно выступила на этапах Кубка мира. Сейчас такими темпами мы продолжим готовить их к Олимпийским играм в Париже в 2024 году», – отметил глава НОК.
Рустам Шаабдурахманов, говоря с наставниками о проводимой по плану работе, дал поручение улучшить физическое состояние спортсменов. Он также решительно заявил об усилении контроля на спортивных базах с целью защиты наших атлетов от нового штамма коронавируса, который в настоящее время широко распространён во всём мире.