Пара-академик эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон чемпионлари аниқланди
Тошкент вилоятидаги эшкак эшиш базасида механик снарядларда пара-академик эшкак эшиш бўйича мамлакат чемпионатида ғолиб ва совриндорлар номи маълум бўлди.
Мусобақада республикамизнинг турли ҳудудларидан келган 70 дан зиёд спортчилар ғолиблик учун кураш олиб боришди. Таъкидлаш жоиз, ушбу мусобақа янги мавсум олдидан терма жамоа мураббийлари учун асосий таркибни шакллантириб олиш йўлида саралаш вазифасини бажариб берди. Баҳсларда Токио-2020 Паралимпия ўйинлари иштирокчилари Отабек Қўчқоров ва Феруза Бўрибоева ҳам иштирок этишмоқда.
Натижалар:
PR 2
1. О.Қўчқоров
2. Х.Неъматов
3. К.Суюнов
PR 3
1. М.Сулаймонов
2. А.Абдураҳманов
3. Р.Жўраев
Бугун ҳам мусобақа доирасида яна бир қатор йўналишларда ғолиблар аниқланиши баробарида мураббийлар учун семинар ҳам ташкил этилади.

Определены победители первого дня чемпионата Узбекистана по пара-академической гребле
В Ташкентской области проходят республиканские соревнования по пара-академической гребле на механических тренажерных снарядах . В данных состязаниях участие принимают свыше 70 атлетов, представляющие различные регионы страны.
Стоит отметить, что первенство страны является отборочным. Победители и призёры попадут в ряды резервного состава основной сборной страны. На ряду с дебютантами, на чемпионате выступают и участники Паралимпийских игр Токио-2020: Бурибаева Феруза и Кучкаров Отабек. Победителей в стартовый день турнира выявляли среди мужчин в двух классификациях PR 2 и PR 3.
PR 2
1. Кучкаров О.
2. Нематов Х.
3. Суюнов К
PR 3
1. Сулейманов М.
2. Абдурахманов А.
3. Джураев Р.
Сегодня в рамках чемпионата Узбекистана пройдут соревнования в других классификациях, а также семинар для тренеров.