Жамила Панфилова жаҳон чемпионатидаги иштирокини якунлади
Тошкентда оғир атлетика бўйича катталар ўртасида жаҳон чемпионати давом этмоқда. Мусобақанинг навбатдаги куни супачага -55 кг вазн тоифасидаги аёллар кўтарилишди. Ушбу гуруҳда ҳамюртимиз Жамила Панфилова ҳам иштирок этди.
2003 йил Тошкент вилоятида таваллуд топган спортчи қизимиз жаҳоннинг энг сара атлетлари билан муносиб баҳс олиб борди. Даст кўтариш машқида 82 кгни кўтарган Панфилова силтаб кўтариш дастурида 98 кг натижа қайд этди. Ишониб қоламизки, жаҳон чемпионати спортчимиз учун яхши маҳорат мактаби бўлиб хизмат қилади.

9 December 2021 4538
The World Championship among adults in weightlifting continues in Tashkent. On the next day of the competition, women of the weight category -55 kg rose to the supachaga. Our compatriot Jamila Panfilova also took part in this group.
Our daughter, who was born in the Tashkent region in 2003, played a worthy match with the most popular athletes of the world. Panfilova, who raised 82 kg in the Dast lifting exercise, recorded a result of 98 kg in the lifting program. It is believed that the World Cup will serve as a good School of skill for our athlete.