Жамила Панфилова жаҳон чемпионатидаги иштирокини якунлади
Тошкентда оғир атлетика бўйича катталар ўртасида жаҳон чемпионати давом этмоқда. Мусобақанинг навбатдаги куни супачага -55 кг вазн тоифасидаги аёллар кўтарилишди. Ушбу гуруҳда ҳамюртимиз Жамила Панфилова ҳам иштирок этди.
2003 йил Тошкент вилоятида таваллуд топган спортчи қизимиз жаҳоннинг энг сара атлетлари билан муносиб баҳс олиб борди. Даст кўтариш машқида 82 кгни кўтарган Панфилова силтаб кўтариш дастурида 98 кг натижа қайд этди. Ишониб қоламизки, жаҳон чемпионати спортчимиз учун яхши маҳорат мактаби бўлиб хизмат қилади.

Джамиля Панфилова завершит свое участие в чемпионате мира
В Ташкенте продолжается чемпионат мира среди взрослых по тяжелой атлетике. На следующий день соревнований на супачагу поднялись женщины весовой категории -55 кг. В этой группе также принимала участие наша соотечественница Джамиля Панфилова.
Наша дочь, родившаяся в Ташкентской области в 2003 году, достойно сыграла с самыми популярными спортсменами мира. Панфилова, поднявшая 82 кг в упражнении Dast lifting, зафиксировала результат 98 кг в программе подъема. Считается, что Чемпионат мира послужит хорошей школой мастерства для нашего спортсмена.