Ўзбекистон ёшлар Параосиё ўйинлари байроғини қабул қилиб олди
Баҳрайн пойтахти Манама шаҳрида учинчи ёшлар Параосиё ўйинлари ўз якунига етди. Бир неча кун давом этган мусобақада қитъамизнинг ёш паралимпиячилари ғолиблик учун баҳс олиб бордилар.
Мусобақанинг тантанали ёпилиш маросимида Осиё Паралимпия қўмитаси президенти Мажид Рашид ташкилот байроғини ушбу мусобақанинг кейинги мезбонига топширди. Маълумки, яна 4 йилдан сўнг Тошкент ёшлар ўртасидаги Осиё ва Параосиё ўйинларига мезбонлик қилади. Ташкилот байроғини Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаев қабул қилиб олди.
Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитасининг маълум қилишича, мусобақа давомида спортчиларимиз 11 та олтин, 2 та кумуш ва 5 та бронза, жами 18 та медаль қўлга киритишди.

7 December 2021 4005
The third youth Paraasiya games in the capital of Bahrain, Manama, came to an end. In the competition, which lasted for several days, the young Paralympians of our continent played for the victory.
At the closing ceremony of the competition, President of the Asian Paralympic Games Majid Rashid handed over the flag of the organization to the next day of this competition. It is known that after 4 years Tashkent will host the Asian and Paraasian games among young people. The flag of the organization was received by the chairman of the National Paralympic Committee of Uzbekistan Mukhtorkhon Tanzodzhaev.
According to the National Paralympic team of Uzbekistan, during the competition our athletes won 11 gold, 2 silver and 5 bronze medals and 18 medals in total.