Ўзбекистон ёшлар Параосиё ўйинлари байроғини қабул қилиб олди
Баҳрайн пойтахти Манама шаҳрида учинчи ёшлар Параосиё ўйинлари ўз якунига етди. Бир неча кун давом этган мусобақада қитъамизнинг ёш паралимпиячилари ғолиблик учун баҳс олиб бордилар.
Мусобақанинг тантанали ёпилиш маросимида Осиё Паралимпия қўмитаси президенти Мажид Рашид ташкилот байроғини ушбу мусобақанинг кейинги мезбонига топширди. Маълумки, яна 4 йилдан сўнг Тошкент ёшлар ўртасидаги Осиё ва Параосиё ўйинларига мезбонлик қилади. Ташкилот байроғини Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаев қабул қилиб олди.
Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитасининг маълум қилишича, мусобақа давомида спортчиларимиз 11 та олтин, 2 та кумуш ва 5 та бронза, жами 18 та медаль қўлга киритишди.

Узбекистан получил флаг молодежных Параазийских игр
Третьи юношеские Параазийские игры в столице Бахрейна Манаме подошли к концу. В соревнованиях, длившихся несколько дней, юные паралимпийцы нашего континента боролись за победу.
На церемонии закрытия соревнований президент Азиатских Паралимпийских игр Маджид Рашид передал флаг организации на следующий день этих соревнований. Известно, что через 4 года в Ташкенте пройдут Азиатские и Параазиатские игры среди молодежи. Флаг организации принял председатель Национального Паралимпийского комитета Узбекистана Мухторхон Танзоджаев.
По данным Национальной паралимпийской сборной Узбекистана, в ходе соревнований наши спортсмены завоевали 11 золотых, 2 серебряные и 5 бронзовых медалей, всего 18 медалей.