Тошкентда самбо бўйича жаҳон чемпионати старт олди
Бугун пойтахтимиздаги “Юнусобод спорт комплекси”да самбо бўйича катталар ўртасида жаҳон чемпионати бошланди. Ҳисоб бўйича 46-маротаба ташкил этилаётган баҳсларда жаҳоннинг 50 га яқин мамлакатидан 400 нафарга яқин самбочилар совринли ўринлар учун кураш олиб боришади.
Мусобақа эркаклар, аёллар ва жанговар самбо йўналишида ташкил этилади. Ҳар бир йўналишда 7 тадан – умумий ҳисобда 21 та вазн тоифасида ғолиб ва совриндорлар аниқланади. Регламентга кўра, бугун аёллар ўртасида -50 кг, -54 кг ва -59 кг вазн тоифаларида, эркаклар баҳсида эса -58 кг ва -64 кг, жанговор самбо бўйча -98 кг ва +98 кг вазн тоифаларида баҳслар бўлиб ўтмоқда.

12 November 2021 4052
The World Sambo Championship among adults started today in the Yunusabad sports complex in the capital. In the competitions, which are organized for the 46th time in a row, about 400 martial artists from about 50 countries of the world will compete for prizes.
In the competitions, the best are determined by male, female and combat sambo. There are 7 weight categories in each direction — in total, winners and prize-winners in 21 weight categories will be determined. According to the rules of the tournament, on the first day of competition, the best are identified among women in weight categories: up to 50 kg, up to 54 kg and up to 59 kg, among men: up to 58 kg and up to 64 kg, in combat sambo: up to 98 kg and over 98 kg.