Андижонда ёш замонавий бешкурашчиларимиз йиғин ўтказишмоқда
Замонавий бешкураш бўйича ёшлар терма жамоамиз 20 нафар спортчидан билан йиғин бошлади. Унда Андижон ва Қашқадарё вилоятидан саралаб олинган иқтидорли ёшлар ҳам қатнашмоқда.
8 ноябрь куни бошланган йиғин 29 ноябргача давом этади. Ундан кўзланган асосий мақсад спортчиларни 28-29 ноябрь кунлари Андижон шаҳрида бўлиб ўтадиган Триатлон ва квадатлон бўйича Республика очиқ турнирига самарали тайёрлашдан иборат. Машғулотлар терма жамоа бош мураббийи Вадим Чудновский бошчилигида олиб борилмоқда. Эслатиб ўтамиз, машғулотлар замонавий бешкурашнинг 4 та йўналиши – сузиш, қиличбозлик, югуриш ва лазерли тўппончадан ўқ отиш бўйича ташкил этилган.

10 November 2021 3473
From November 8 to November 29, the national team of Uzbekistan in modern pentathlon consisting of 20 people together with pentathletes from Andijan and Kashkadarya region are holding training camps in Andijan.
The main objectives of the training camps are effective preparation of athletes for the "Open Triathlon and Quadathlon Tournament of the Republic of Uzbekistan", which will be held on November 28-29 in Andijan, as well as high-quality training of coaches and referees before important tournaments.
The training camps are held under the leadership of the head coach of the Chudnovsky team, Vadim Maksovich. It should be noted that the trainings are organized in 4 disciplines of modern pentathlon - swimming, fencing, running and shooting from a laser pistol.