Ўсмирларимиз дзюдо бўйича Осиё чемпионатини биринчи ўринда якунлашди
Ливан пойтахти Байрут шаҳрида дзюдо бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати ўтказилмоқда. Айни пайтга келиб, ўсмирлар тоифасидаги баҳслар якунланди.
Икки кунлик баҳслар якунига кўра Ўзбекистон 9 та олтин, 5 та кумуш, 5 та бронза медали билан умумжамоа ҳисобида катта фарқ билан биринчи ўринни эгаллади.
Қозоғистон терма жамоаси 3 та олтин, 8 та кумуш, 1 та бронза медали билан иккинчи ўринни эгаллаган бўлса, Жанубий Корея 3 та олтин, 1 та кумуш, 7 та бронза медали билан кучли учликка якун ясади. Мўғулистон, Ҳиндистон, Тожикистон, Қирғизистон, Ливан ва Сурия терма жамоалари ҳисобида камида битта бронза медали бўлди.
Бугун ёшлар ўртасидаги беллашувлар бўлиб ўтади. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ёшларимизга ҳам ўсмирлар терма жамоаси каби муваффақиятли иштирок этишини тилаб қолади.

Наши подростки заняли первое место на чемпионате Азии по дзюдо
В столице Ливана Бейруте проходит Чемпионат Азии среди подростков и молодежи по дзюдо. К настоящему моменту дискуссия о категории подростков закончилась.
По итогам двухдневных дискуссий Узбекистан занял первое место с 9 золотыми, 5 серебряными и 5 бронзовыми медалями, с большой разницей в общем зачете.
Казахстан занял второе место с 3 золотыми, 8 серебряными и 1 бронзовой медалями, в то время как Южная Корея заняла третье место с 3 золотыми, 1 серебряной и 7 бронзовыми медалями. Он завоевал как минимум одну бронзовую медаль на счету сборных Монголии, Индии, Таджикистана, Кыргызстана, Ливана и Сирии.
Сегодня состоятся соревнования среди молодежи. Национальная олимпиада Узбекистана желает нашей молодежи такого успешного участия, как сборная подростков.