Руслан Мустаев Халқаро гимнастика федерацияси Консуллигига сайланди
Туркиянинг Анталья шаҳрида Халқаро гимнастика федерациясининг (FIG) 83-Конгресси ўтказилди. Унда ташкилот раҳбарияти, турли бошқарув қисми, техник қўмита ва бошқа бир қатор ўринларга сайловлар ўтказилди. Тадбирнинг асосий қисмида FIG таркибига кирувчи миллий федерациялар мутасаддилари ташкилотга янги раҳбар, 3 нафар ўринбосар ва 7 нафар вакилдан иборат ижроия қўмитаси вакилларини ҳам сайлаб олишди.
Халқаро федерациянинг юқори лавозимларига вакиллар танлашда номзодларнинг иш тажрибаси ва жаҳонда гимнастика ривожлантиришга қўшган ҳиссаси инобатга олинди. Унда Ўзбекистон гимнастика федерациясининг (ЎГФ) ушбу йўналишдаги хизматлари юқори баҳоланиб, Осиё гимнастика иттифоқи вице-президенти, ЎГФ раисининг биринчи ўринбосари Руслан Мустаев халқаро федерация консуллиги таркибига сайланди. Шу тариқа, Руслан Мустаевга Ўзбекистон Гимнастика федерацияси ва бутун Осиё гимнастика иттифоқи манфаатларини FIG ва жаҳон аренасида ҳимоя қилишига катта ишонч билдирилди.
Қайд этиш жоиз, Халқаро ташкилотнинг амалдаги раҳбари Моринари Ватанабэ сайловда ғалаба қозониб, янги муддатда ҳам FIG президенти сифатида ишлайдиган бўлди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Руслан Мустаевни янги лавозим билан муборакбод этиб, мамлакатимиз имижини халқаро майдонда юксалтириш, қолаверса, ушбу спорт ривожини кучайтиришда олиб бораётган ишларига омад тилаб қолади.

Руслан Мустаев избран консулом Международной федерации гимнастики
В турецком городе Анталья состоялся 83-й конгресс Международной федерации гимнастики (FIG). На нем были проведены выборы в руководство организации, различные руководящие органы, технический комитет и ряд других мест. В ходе основной части мероприятия представители национальных федераций, входящих в FIG, также избрали нового руководителя организации, 3-х заместителей и 7-ми членов исполнительного комитета.
При отборе представителей на высокие посты в Международной федерации учитывался опыт работы кандидатов и их вклад в развитие мировой гимнастики. На нем были высоко оценены заслуги Федерации гимнастики Узбекистана (UGF) в этом направлении, вице-президент Азиатского гимнастического союза, первый заместитель председателя UGF Руслан Мустаев был избран в состав консульства Международной федерации. Таким образом, Руслану Мустаеву была выражена большая уверенность в том, что он будет представлять интересы федерации гимнастики Узбекистана и всего Азиатского гимнастического союза на международной арене.
Стоит отметить, что действующий глава Международной организации Моринари Ватанабе победил на выборах и стал президентом FIG на новом сроке.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Руслана Мустаева с избранием на новую должность и желает успехов в работе по повышению имиджа нашей страны на международной арене, а также в усилении развития этого вида спорта.