Руслан Мустаев Халқаро гимнастика федерацияси Консуллигига сайланди
Туркиянинг Анталья шаҳрида Халқаро гимнастика федерациясининг (FIG) 83-Конгресси ўтказилди. Унда ташкилот раҳбарияти, турли бошқарув қисми, техник қўмита ва бошқа бир қатор ўринларга сайловлар ўтказилди. Тадбирнинг асосий қисмида FIG таркибига кирувчи миллий федерациялар мутасаддилари ташкилотга янги раҳбар, 3 нафар ўринбосар ва 7 нафар вакилдан иборат ижроия қўмитаси вакилларини ҳам сайлаб олишди.
Халқаро федерациянинг юқори лавозимларига вакиллар танлашда номзодларнинг иш тажрибаси ва жаҳонда гимнастика ривожлантиришга қўшган ҳиссаси инобатга олинди. Унда Ўзбекистон гимнастика федерациясининг (ЎГФ) ушбу йўналишдаги хизматлари юқори баҳоланиб, Осиё гимнастика иттифоқи вице-президенти, ЎГФ раисининг биринчи ўринбосари Руслан Мустаев халқаро федерация консуллиги таркибига сайланди. Шу тариқа, Руслан Мустаевга Ўзбекистон Гимнастика федерацияси ва бутун Осиё гимнастика иттифоқи манфаатларини FIG ва жаҳон аренасида ҳимоя қилишига катта ишонч билдирилди.
Қайд этиш жоиз, Халқаро ташкилотнинг амалдаги раҳбари Моринари Ватанабэ сайловда ғалаба қозониб, янги муддатда ҳам FIG президенти сифатида ишлайдиган бўлди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Руслан Мустаевни янги лавозим билан муборакбод этиб, мамлакатимиз имижини халқаро майдонда юксалтириш, қолаверса, ушбу спорт ривожини кучайтиришда олиб бораётган ишларига омад тилаб қолади.

8 November 2021 4184
The 83rd Congress of the International Gymnastics Federation (FIG) was held in the Turkish city of Antalya. It held elections to the leadership of the organization, various governing bodies, the technical committee and a number of other places. During the main part of the event, representatives of the national federations belonging to FIG also elected a new head of the organization, 3 deputies and 7 members of the executive committee.
When selecting representatives for high positions in the International Federation, the candidates' work experience and their contribution to the development of world gymnastics were taken into account. The merits of the Gymnastics Federation of Uzbekistan (UGF) in this direction were highly appreciated, Vice-President of the Asian Gymnastics Union, First Deputy Chairman of UGF Ruslan Mustayev was elected to the consulate of the International Federation. Thus, Ruslan Mustayev was expressed great confidence that he would represent the interests of the Gymnastics Federation of Uzbekistan and the entire Asian Gymnastics Union in the international arena.
It is worth noting that the current head of the International Organization, Morinari Watanabe, won the elections and became president of FIG for a new term.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Ruslan Mustayev on his election to a new position and wishes him success in improving the image of our country in the international arena, as well as in strengthening the development of this sport.