Темур Кападзе: “Бизнинг мақсадимиз Париж-2024 Олимпиадасига йўлланма олиш”
Суперлига йўлланмаси учун ўтган “Олимпик” ва “Машъал” жамоалари ўртасидаги учрашувдан сўнг жамоамиз бош мураббийи Темур Кападзе матбуот анжуманида иштирок этиб, учрашув ҳақидаги фикрлари билан ўртоқлашди.
“Аввало, штабимиздаги барчани ғалаба билан табриклайман. 1 йил давомида катта ўсишга эришдик. Ўйинга ҳар томонлама яхши тайёрландик. “Машъал” кучли жамоа. Муборакликларнинг тартибли ўйини билан барча клублар уларга қарши баҳсда қийналишган. Статистикага назар ташлайдиган бўлсак, улар ҳеч қачон йирик ҳисобда мағлуб бўлишмаган. Уларнинг ўйинларини таҳлил қилиб, ушбу беллашувга тайёрландик. Бугун ҳаққоний ва иродали ғалабага эришдик. Бу йигитларимизнинг анча ўсганидан далолат беради. Суперлигага йўлланма олганимиз янада ўсишимиз кераклигини англатади. Бизнинг мақсадимиз Париж-2024 Олимпиадасига йўлланма олиш. Суперлигада келаси мавсум анча юқори савияли клубларга қарши ўйнаймиз”, – деди Темур Кападзе.

2 December 2021 4054
After the meeting between the Olympic and Mashal teams for a ticket to the Super League, the head coach of the team created under the NOC Timur Kapadze took part in a press conference and shared his opinion about the meeting.
"First of all, I congratulate everyone in our headquarters on the victory. In 1 year we have achieved tremendous growth. We have prepared well for the game. Mashal is a strong opponent. With their orderly game, it was difficult for all clubs to resist them. Looking at the statistics, they have never lost with a big difference in the score. After analyzing their matches, we prepared for this match. Today we have won an honest and strong-willed victory. This suggests that our guys have grown significantly. The fact that we got the right to participate in the Super League means that we should not stop there, but on the contrary, we should continue to grow and develop. Our goal is to get a ticket to the 2024 Olympics in Paris. Also, do not forget that in the Super League next season we will play against clubs of a much higher level," Temur Kapadze said.