Темур Кападзе: “Бизнинг мақсадимиз Париж-2024 Олимпиадасига йўлланма олиш”
Суперлига йўлланмаси учун ўтган “Олимпик” ва “Машъал” жамоалари ўртасидаги учрашувдан сўнг жамоамиз бош мураббийи Темур Кападзе матбуот анжуманида иштирок этиб, учрашув ҳақидаги фикрлари билан ўртоқлашди.
“Аввало, штабимиздаги барчани ғалаба билан табриклайман. 1 йил давомида катта ўсишга эришдик. Ўйинга ҳар томонлама яхши тайёрландик. “Машъал” кучли жамоа. Муборакликларнинг тартибли ўйини билан барча клублар уларга қарши баҳсда қийналишган. Статистикага назар ташлайдиган бўлсак, улар ҳеч қачон йирик ҳисобда мағлуб бўлишмаган. Уларнинг ўйинларини таҳлил қилиб, ушбу беллашувга тайёрландик. Бугун ҳаққоний ва иродали ғалабага эришдик. Бу йигитларимизнинг анча ўсганидан далолат беради. Суперлигага йўлланма олганимиз янада ўсишимиз кераклигини англатади. Бизнинг мақсадимиз Париж-2024 Олимпиадасига йўлланма олиш. Суперлигада келаси мавсум анча юқори савияли клубларга қарши ўйнаймиз”, – деди Темур Кападзе.

«Прежде всего, поздравляю всех в нашем штабе с победой. За 1 год мы добились огромного роста. Мы хорошо подготовились к игре. «Машъал » сильный соперник. С их упорядоченной игрой всем клубам было сложно противостоять им. Глядя на статистику, они никогда не проигрывали с большой разницей в счёте. Проанализировав их матчи, мы приготовились к этому матчу. Сегодня мы одержали честную и волевую победу. Это говорит о том, что наши ребята значительно выросли. Тот факт, что получили право участия в Суперлиге, означает, что мы не должны останавливаться на этом, а наоборот, должны продолжать расти и развиваться. Наша цель-получить путёвку на Олимпиаду-2024 в Париже. Также не стоит забывать, что в Суперлиге в следующем сезоне будем играть против клубов гораздо более высокого уровня», — сказал Темур Кападзе.
2 Декабря 2021
4061
Тимур Кападзе: «Наша цель-получить путёвку на Олимпиаду-2024 в Париже”
После встречи между командами “Олимпик” и “Машъал” за путёвку в Суперлигу главный тренер команды, созданной при НОК Тимур Кападзе принял участие в пресс-конференции и поделился своим мнением о прошедшей встрече.