8-12 декабрь кунлари Таиланднинг Бан Чанг шаҳрида академик эшкак эшиш бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтади. Унда қитъамизнинг етакчи жамоалари қатори ҳамюртларимиз ҳам иштирок этишади.
Жамоамиз мусобақада катта делегация билан қатнашади. Таркибга айни пайтда юқори спорт формасида бўлиб турган Шаҳбоз Холмирзаев, Собир Сафаралиев, Алишер Турдиев каби 15 нафар спортчимиз жалб қилинган.
Айни пайтда жамоамиз мусобақа ўтказиладиган ҳудудга етиб борган. Бироқ ташкилий қўмита талабига кўра, спортчиларимиз барча иштирокчилар қатори 7 кунлик карантиндан сўнг баҳслар ўтказиладиган аренага киритилади.

Russian rowing athletes will take part in the Asian Championship
From December 8 to 12, the Asian Rowing Championship will be held in the Thai city of Ban Chang. Our compatriots will take part in it, as well as the leading teams of the continent.
Our national team will perform at this tournament with a large delegation. The team consisted of 15 athletes, including Shakhboz Kholmurzayev, Sobir Safaraliyev, Alisher Turdiyev, who are currently in good athletic shape.
At the moment, domestic athletes have arrived in Thailand. However, at the request of the organizing committee, all participants will be allowed to enter the arena where the matches will be held after a 7-day quarantine.