8-12 декабрь кунлари Таиланднинг Бан Чанг шаҳрида академик эшкак эшиш бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтади. Унда қитъамизнинг етакчи жамоалари қатори ҳамюртларимиз ҳам иштирок этишади.
Жамоамиз мусобақада катта делегация билан қатнашади. Таркибга айни пайтда юқори спорт формасида бўлиб турган Шаҳбоз Холмирзаев, Собир Сафаралиев, Алишер Турдиев каби 15 нафар спортчимиз жалб қилинган.
Айни пайтда жамоамиз мусобақа ўтказиладиган ҳудудга етиб борган. Бироқ ташкилий қўмита талабига кўра, спортчиларимиз барча иштирокчилар қатори 7 кунлик карантиндан сўнг баҳслар ўтказиладиган аренага киритилади.

Отечественные спортсмены по академической гребле примут участие в чемпионате Азии
С 8 по 12 декабря в тайландском городе Бан Чанг пройдет чемпионат Азии по академической гребле. В нём примут участие наши соотечественники, а также ведущие команды континента.
Наша сборная выступит на данном турнире с большой делегацией. В состав вошли 15 спортсменов, в том числе Шахбоз Холмирзаев, Собир Сафаралиев, Алишер Турдиев, которые в настоящее время находятся в хорошей спортивной форме.
На данный момент отечественные атлеты прибыли в Таиланд. Однако, по требованию оргкомитета все участники будут допущены на арену, где будут проходить матчи, после 7-дневного карантина.