Талабаларимиз орасида энг кучли регбичиларни аниқлаймиз
Ўзбекистон регби федерацияси илк маротаба олий ўқув юртларида таҳсил олаётган талабалар ўртасида регби-7 бўйича мамлакат чемпионатини ўтказмоқда.
Беллашувларга Ўзбекистон Миллий университетининг бош стадиони мезбонлик қилади. Унда 4-5 ноябрь кунлари аёллар, 6-7 ноябрда эса эркаклар ўртасида энг кучли жамоалар саралаб олинади. Ҳозирга келиб, аёллар баҳсида иштирок этиш учун Республикамизнинг 12 та, эркаклар беллашувлари учун 16 та олий ўқув юртидан аризалар келиб тушган.
Таъкидлаш жоиз, мазкур мусобақа ёшларимиз ўртасида регби спортини янада оммалаштириш, талабалар орасидан терма жамоага номзод бўла оладиган иқтидорли спортчиларни саралаб олиш имконини тақдим қилади.

3 November 2021 3693
For the first time, the Rugby Federation of Uzbekistan is holding the Rugby-7 championship of the republic among students of higher educational institutions.
The competitions will be held at the main stadium of the National University of Uzbekistan. On November 4-5, the strongest teams among women will be selected, and on November 6-7 - among men. To date, applications for participation in the women's part of the tournament have been received from 12 universities of the country, in the men's-from 16 higher educational institutions.
It should be noted that this tournament will allow even more young people to be attracted to this sport, to select talented rugby players among students who have a good opportunity to become members of the national team.