Талабаларимиз орасида энг кучли регбичиларни аниқлаймиз
Ўзбекистон регби федерацияси илк маротаба олий ўқув юртларида таҳсил олаётган талабалар ўртасида регби-7 бўйича мамлакат чемпионатини ўтказмоқда.
Беллашувларга Ўзбекистон Миллий университетининг бош стадиони мезбонлик қилади. Унда 4-5 ноябрь кунлари аёллар, 6-7 ноябрда эса эркаклар ўртасида энг кучли жамоалар саралаб олинади. Ҳозирга келиб, аёллар баҳсида иштирок этиш учун Республикамизнинг 12 та, эркаклар беллашувлари учун 16 та олий ўқув юртидан аризалар келиб тушган.
Таъкидлаш жоиз, мазкур мусобақа ёшларимиз ўртасида регби спортини янада оммалаштириш, талабалар орасидан терма жамоага номзод бўла оладиган иқтидорли спортчиларни саралаб олиш имконини тақдим қилади.

Определяем сильнейших регбистов среди наших студентов
Впервые Федерация регби Узбекистана проводит чемпионат республики по регби-7 среди студентов высших учебных заведений.
Соревнования состоятся на главном стадионе Национального университета Узбекистана. На нём 4-5 ноября будут отобраны сильнейшие команды среди женщин, а 6-7 ноября-среди мужчин. На сегодняшний день заявки на участие в женской части турнира поступили от 12 вузов страны, в мужских-от 16 высших учебных заведений.
Следует отметить, что данный турнир позволит ещё больше молодёжи привлечь к данному виду спорта, отобрать среди студентов талантливых регбистов, которые имеют хорошую возможность стать членами сборной команды.