Жаҳон чемпиони Муроджон Аҳмадалиевни табриклаймиз!
Муроджон Аҳмадалиев 1994 йил 2 ноябрда туғилган. Ҳаваскор бокс бўйича Осиё чемпиони (2017), жаҳон чемпионати финалчиси (2015) ва Рио-2016 Олимпия ўйинларининг бронза медали соҳиби ҳисобланади. Тошкентдаги Осиё чемпионатидан сўнг Муроджон фаолиятини профессионал боксда давом эттирди ва жуда қисқа фурсат, атиги саккизинчи жангидаёқ енгил вазн тоифасида бирлашган WBA ва IBF камарларини қўлга киритди. Боксчимиз бундай муваффақиятлари эвазига ҳукуматимиз томонидан “Ўзбекистон ифтихори” ва «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи» фахрий унвонлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Муроджон Аҳмадалиевни бугунги айём табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем чемпиона мира Муроджона Ахмадалиева!
Муроджон Ахмадалиев родился 2 ноября 1994 года. Является чемпионом Азии по любительскому боксу (2017), финалистом чемпионата мира (2015) и бронзовым призёром Олимпийских игр в Рио-2016. После чемпионата Азии в Ташкенте Муроджон продолжил свою карьеру в профессиональном боксе. Стоит отметить, что за очень короткий срок, в своём восьмом бою, завоевал объединенные пояса WBA и IBF в полулёгком весе. За эти успехи боксёр был награждён Правительством Республики Узбекистан почётными званиями “Узбекистон ифтихори” и «Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Муроджона Ахмадалиева с днём рождения и желает ему долгих лет жизни и крепкого здоровья.