Жаҳон чемпиони Муроджон Аҳмадалиевни табриклаймиз!
Муроджон Аҳмадалиев 1994 йил 2 ноябрда туғилган. Ҳаваскор бокс бўйича Осиё чемпиони (2017), жаҳон чемпионати финалчиси (2015) ва Рио-2016 Олимпия ўйинларининг бронза медали соҳиби ҳисобланади. Тошкентдаги Осиё чемпионатидан сўнг Муроджон фаолиятини профессионал боксда давом эттирди ва жуда қисқа фурсат, атиги саккизинчи жангидаёқ енгил вазн тоифасида бирлашган WBA ва IBF камарларини қўлга киритди. Боксчимиз бундай муваффақиятлари эвазига ҳукуматимиз томонидан “Ўзбекистон ифтихори” ва «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи» фахрий унвонлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Муроджон Аҳмадалиевни бугунги айём табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

2 November 2021 3741
Murojon Akhmadaliyev was born on November 2, 1994. He is an Asian amateur boxing champion (2017), a finalist of the World Championship (2015) and a bronze medalist of the Olympic Games in Rio 2016. After the Asian Championship in Tashkent, Murojon continued his career in professional boxing. It is worth noting that in a very short time, in his eighth fight, he won the combined WBA and IBF featherweight belts. For these successes, the boxer was awarded by the Government of the Republic of Uzbekistan with the honorary titles "Uzbekistan Iftikhori" and "Honored Athlete of the Republic of Uzbekistan".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Murojon Akhmadaliyev on his birthday and wishes him long life and good health.