Давлат Бобонов ҳарбийлар ўртасида жаҳон чемпионлигини қўлга киритди
Франция пойтахти Париж шаҳрида ўтаётган дзюдо бўйича ҳарбийлар ўртасидаги жаҳон чемпионатидан хушхабар давом этади. Токио-2020 совриндори Давлат Бобонов делегациямиз ҳисобига навбатдаги олтин медални тақдим қилди.
-90 кг вазн тоифасидаги беллашувларда юртимиз шарафини ҳимоя қилган Ўзбекистоннинг 2020 йилдаги энг яхши спортчиси ҳал қилувчи финал баҳсида бразилиялик Годой Де Мачедони мағлубиятга учратди.
Маълумот учун, Давлат Бобонов финалга қадар Австрия, Россия ва Словакия дзюдочиларидан устун келган эди. Шунингдек, бугунги беллашувлар давомида Музаффарбек Тўрабоев (-100 кг) ҳам чемпионлик учун татамига чиқса, Бекмурод Олтибоев ва Шоҳруҳ Бахтиёров (иккаласи ҳам +100 кг) бронза медаллари учун Финляндия ва Словакия вакилларига қарши кураш олиб боришади.
Эслатиб ўтамиз, кечаги беллашувлар якунида Дилшод Баратов (-60 кг) ва Диёра Келдиёрова (-52 кг) ҳам олтин медални қўлга киритишган эди.

31 October 2021 3725
The good news continues with the World Judo Championship among the military, which is taking place in the French capital Paris. Tokyo 2020 medalist Davlat Bobonov brought another gold medal to our delegation.
The best athlete of Uzbekistan in 2020, who defended the honor of our country in the -90 kg weight category, defeated Brazilian Godoy de Machedo in the decisive final match.
For your information, Denis Babanov defeated judoists from Austria, Russia and Slovakia before the final. In addition, in today's competitions Muzaffarbek Turaboev (-100 kg) will also compete in the tatami for the title of champion, and Bekmurad Altybayev and Shorukh Bakhtiyorov (both +100 kg) will compete for bronze medals with representatives of Finland and Slovakia.
Recall that following the results of yesterday's competitions Dilshod Baratov (-60 kg) and Diera Keldierova (-52 kg) also won gold medals.