Давлат Бобонов ҳарбийлар ўртасида жаҳон чемпионлигини қўлга киритди
Франция пойтахти Париж шаҳрида ўтаётган дзюдо бўйича ҳарбийлар ўртасидаги жаҳон чемпионатидан хушхабар давом этади. Токио-2020 совриндори Давлат Бобонов делегациямиз ҳисобига навбатдаги олтин медални тақдим қилди.
-90 кг вазн тоифасидаги беллашувларда юртимиз шарафини ҳимоя қилган Ўзбекистоннинг 2020 йилдаги энг яхши спортчиси ҳал қилувчи финал баҳсида бразилиялик Годой Де Мачедони мағлубиятга учратди.
Маълумот учун, Давлат Бобонов финалга қадар Австрия, Россия ва Словакия дзюдочиларидан устун келган эди. Шунингдек, бугунги беллашувлар давомида Музаффарбек Тўрабоев (-100 кг) ҳам чемпионлик учун татамига чиқса, Бекмурод Олтибоев ва Шоҳруҳ Бахтиёров (иккаласи ҳам +100 кг) бронза медаллари учун Финляндия ва Словакия вакилларига қарши кураш олиб боришади.
Эслатиб ўтамиз, кечаги беллашувлар якунида Дилшод Баратов (-60 кг) ва Диёра Келдиёрова (-52 кг) ҳам олтин медални қўлга киритишган эди.

31 Октября 2021 3734
Хорошие новости продолжаются с чемпионата мира по дзюдо среди военных, который проходит в столице Франции Париже. Призер Токио-2020 Давлат Бобонов принес нашей делегации очередную золотую медаль.
Лучший спортсмен Узбекистана 2020 года, защищавший честь нашей страны в весовой категории -90 кг, в решающем финальном поединке победил бразильца Годоя де Мачедо.
К сведению, Денис Бобонов до финала одолел дзюдоистов из Австрии, России и Словакии. Кроме того, в сегодняшних соревнованиях Музаффарбек Турабоев (-100 кг) также выступит в татами за звание чемпиона, а Бекмурад Алтыбаев и Шорух Бахтиеров (оба +100 кг) поборются за бронзовые медали с представителями Финляндии и Словакии.
Напомним, что по итогам вчерашних соревнований Дильшод Баратов (-60 кг) и Диера Келдыерова (-52 кг) также завоевали золотые медали.