Илк босқичдаёқ енгил вазн “титан”ларининг тўқнашуви
Бугун Белград шаҳрида ўтказилаётган бокс бўйича жаҳон чемпионатининг иккинчи кун беллашувларига гувоҳ бўламиз. Унда 3 нафар ҳамюртимиз рингга кўтарилади.
Шубҳасиз, нафақат биз, балки кўплаб жаҳон бокси мухлисларининг нигоҳи -51 кг вазн тоифасида илк босқичдаёқ тўқнаш келган ҳамюртимиз Ҳасанбой Дўсматов ва қозоғистонлик Сакен Бибосинов қарама-қаршилигига қаратилади. Эслатиб ўтамиз, Дўсматовда Рио-2016 Олимпиадасининг олтин медали бўлса, Бибосинов яқинда якунига етган Токио-2020 Олимпиадасида бронза медалини қўлга киритган. Шунингдек, кечки дастурда Одилжон Аслонов (-80 кг) ва Саиджамшид Жафаров (-75 кг) ҳам дастлабки баҳсларини ўтказишади. Батафсил:

26 Октября 2021 3161
Сегодня мы станем свидетелями второго дня соревнований чемпионата мира по боксу, который проходит в Белграде. В нем на ринг выйдут 3 наших соотечественника.
Несомненно, не только мы, но и многие поклонники мирового бокса обратим внимание на противостояние нашего соотечественника Хасанбоя Дусматова и казахстанца Сакена Бибосинова, которые уже на первом этапе боролись в весовой категории -51 кг. Напомним, что Дусматов получил золотую медаль Олимпиады-2016 в Рио, а Бибосинов-бронзовую медаль Олимпиады-2020 в Токио, которая недавно завершилась. Также в вечерней программе выступят Одилжон Асланов (-80 кг) и Саиджамшид Джафаров (-75 кг). Подробнее: