Оғир атлетикачиларимиз Туркия ва Украина йиғинига жўнаб кетишди
Маълумки, жорий йилнинг 7-17 декабрь кунлари Тошкент шаҳрида оғир атлетика бўйича катталар ўртасидаги жаҳон чемпионати бўлиб ўтади. Ўзбекистон терма жамоаси мазкур мусобақага муносиб тайёргарлик кўриш учун хориж йиғинига жўнаб кетди.
Режага кўра, тайёргарлик Туркия ва Украинада бўлиб ўтади. Унга кўра, вакилларимиз дастлаб Анталья шаҳрида 11 ноябргача йиғин ўтказишади. Шундан сўнг 5 декабрга қадар Украинанинг Каменец-Подольск шаҳрида сўнгги тайёргарликни олиб борадилар. Йиғинга асосий таркибнинг 11 нафар вакили, 1 мураббий ва 1 массажчи жалб қилинган. Тўлиқ таркиб билан танишинг:
Спортчилар:
Сарвар Зафаржонов
Отахон Имомов
Ҳожиакбар Олимов
Достон Ёқубов
Муҳаммадқодир Тоштемиров
Адҳамжон Эргашев
Акбар Жўраев
Руслан Нурудинов
Турсуной Жабборова
Кумушхон Файзуллаева
Ригина Адашбаева
Мураббий: Баҳром Мендибоев
Массажчи: Обиддин Муслимов
Жамоамиз 6 декабрь куни Тошкентга қайтиб келади. Қайд этиш жоиз, ўз юртимизда ўтадиган катталар ўртасидаги биринчи жаҳон чемпионатига тайёргарлик йўлида мазкур хориж йиғинлари асосий босқич вазифасини ўтаб беради.

25 October 2021 3317
As you know, the World Weightlifting Championship among adults will be held in Tashkent from December 7 to 17 this year. The national team of Uzbekistan went to a training camp abroad to adequately prepare for this competition.
According to the plan, the training will take place in Turkey and Ukraine. First, our representatives will hold a meeting in Antalya until November 11. After that, until December 5, they are making final preparations in the Ukrainian city of Kamenets-Podilskyi. 11 representatives of the main team, 1 coach and 1 masseur were involved in the training camp. Check out the full content:
Athletes:
Sarvar Zafarzhonov
Otakhon of Imams
Khodjiakbarovo
Doston Yakubov
Mukhammadkadir Toshtemirov
Adhamjon Ergashev
Akbar Juraev
Ruslan Nurudinov
Tursunai Yabbarova
Kumushkhon Fayzullayeva
Rigina Adashbayeva
Coach: Bahrom Mendiboyev
Masseur: Zhambiddin Muslimov
Our team will return to Tashkent on December 6. It should be noted that in preparation for the first World Championship among adults, which will be held in our country, these youth camps will be the main stage.