Самбочиларимиз жаҳон чемпионатида тарихий натижа қайд этишди
Самбо бўйича Ўзбекистон ёшлар ва ўсмирлар терма жамоаси Грециянинг Салоники шаҳрида ўтган жаҳон чемпионатида умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни олди. Биринчи поғонадан Россия терма жамоаси жой олган бўлса, кучли учликка Украина вакиллари якун ясашди.
Қайд этиш лозимки, ўзбек самбочилари илк маротаба жаҳон чемпионатида умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни эгаллашди. Бунгача самбочиларимизнинг бундай жаҳон чемпионатидаги энг яхши натижаси учинчи поғона бўлганди.
Эслатиб ўтамиз, жаҳон чемпионати якунига кўра Ўзбекистон самбочилари 6 та олтин, 3 та кумуш ва 8 та бронза, умумий ҳисобда 17 та медаль қўлга киритишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан самбочиларимизни, уларнинг мураббийларини ва Ўзбекистон самбо ассоциациясини муборакбод этади.

18 October 2021 3784
Uzbek sambo wrestlers became the second at the World Junior and Youth Championships in Thessaloniki. The Russian national team took first place, and the Ukrainian national team finished in the top three.
It should be noted that Uzbek sambo wrestlers for the first time took second place in the team competition at the World Championship. Previously, the best result of our sambo wrestlers at such a World Championship was third place.
Recall that according to the results of the World Championship, Uzbek sambo wrestlers won 6 gold, 3 silver and 8 bronze, a total of 17 medals.
The National Olympic Committee congratulates our sambo wrestlers, their coaches, as well as the leadership of the Sambo Association of Uzbekistan on this success.