Фахрийларимиз наманганлик спорт жамоатчилигини сайловда фаол бўлишга чақирди
Баҳодир Махситов бошчилигидаги Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши вакиллари Наманган шаҳрида спорт жамоатчилиги билан учрашди. Йиғилишда Туризм ва спорт вазирлиги ҳамда МОҚ мутасаддилари, вилоят Касаба уюшмалари федерацияси бошқармаси, шунингдек, спорт мактабларининг вакиллари иштирок этишди.
Кун тартибига мувофиқ, ёш спортчиларга кичиклигидан маънавий-маърифий йўналишда чуқур билим бериб бориш, уларни ватанпарварлик руҳида тарбиялашга доир масалалар бўйича фикр-мулоҳазалар билдирилди. Бунинг учун мураббийлар мазкур йўналишлар бўйича ёшлар билан кўпроқ ишлаши таъкидланди.
Шунингдек, Баҳодир Махситов 24 октябрь – Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови кунида барчани фаол қатнашишга, мамлакатимиз келажагига бефарқ бўлмай, ўзлари муносиб деб билган номзодга овоз беришга чорлаб қолди.

16 October 2021 3364
Representatives of the Council of Veterans of Sports of Uzbekistan headed by Bahodir Mahsitov met with the broad sports community of Namangan. The event was attended by officials of the Ministry of Tourism and Sports and the NOC, the department of federations of Trade Unions of the region, representatives of sports schools of Namangan.
The agenda discussed the upbringing of the younger generation in the spirit of patriotism, to teach them culture and education from an early age. It was noted that mentors need to pay more attention to these areas.
Also, Bokhodir Khamitov called on everyone to take an active part in the presidential elections of the Republic of Uzbekistan, which will be held on October 24 and vote for the future of the country.