Фахрийларимиз наманганлик спорт жамоатчилигини сайловда фаол бўлишга чақирди
Баҳодир Махситов бошчилигидаги Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши вакиллари Наманган шаҳрида спорт жамоатчилиги билан учрашди. Йиғилишда Туризм ва спорт вазирлиги ҳамда МОҚ мутасаддилари, вилоят Касаба уюшмалари федерацияси бошқармаси, шунингдек, спорт мактабларининг вакиллари иштирок этишди.
Кун тартибига мувофиқ, ёш спортчиларга кичиклигидан маънавий-маърифий йўналишда чуқур билим бериб бориш, уларни ватанпарварлик руҳида тарбиялашга доир масалалар бўйича фикр-мулоҳазалар билдирилди. Бунинг учун мураббийлар мазкур йўналишлар бўйича ёшлар билан кўпроқ ишлаши таъкидланди.
Шунингдек, Баҳодир Махситов 24 октябрь – Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови кунида барчани фаол қатнашишга, мамлакатимиз келажагига бефарқ бўлмай, ўзлари муносиб деб билган номзодга овоз беришга чорлаб қолди.

Наши ветераны призвали быть активными представителей спорта Намангана на выборах
Представители Совета ветеранов спорта Узбекистана во главе Баходира Махситова встретились с широким спортивным сообществом Намангана. В мероприятии приняли участие ответственные лица Министерства Туризма и спорта и НОК, управление федераций Профсоюзов области, представители спортивных школ Намангана.
В рамках повестки дня обсуждалось воспитание подрастающего поколения в духе патриотизма, обучать их культуре и просвещению с раннего возраста. Было отмечено, что наставникам необходимо уделять больше внимания этим направлениям.
Также, Баходир Махситов призвал всех принять активное участие на выборах Президента Республики Узбекистан, которые пройдут 24 октября и проголосовать за будущее страны.