Жаҳон аренасига кириб келаётган янги лиганинг фаолиятига бағишланган матбуот анжумани ўтказилди
22 октябрь куни пойтахтимиздаги “Юнусобод спорт мажмуаси”да аралаш жанг санъати бўйича “MURADOV PROFESSIONAL LEAGUE» лигасининг илк турнири бўлиб ўтади. Бугун МОҚда мазкур тадбирга бағишланган матбуот анжумани ташкил этилди.
Анжуманда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, UFCда жанг қилган илк ўзбекистонлик спортчи, “MURADOV PROFESSIONAL LEAGUE» лигасининг асосчиси Маҳмуд Муродов, шунингдек, бўлажак оқшомда жанг қиладиган бир неча ҳамюртларимиз иштирок этишди.
Анжуманда Маҳмуд Муродов мазкур лиганинг фаолияти, мақсади ва режалари хусусида тўхталиб ўтди. Жумладан, Муродов хорижда юрган маҳоратли ўзбек жангчиларини ушбу лигада бирлаштириш, уни жаҳон аренасига олиб чиқиш, асосийси, ташкил этилаётган биринчи кечадан тушадиган маблағларни хайрия тариқасида болалар уйига тақдим қилиш ниятида эканини гапириб ўтди. Конференциянинг тўлиқ қисмини ушбу ҳавола орқали томоша қилишингиз мумкин:

16 Октября 2021 3582
22 октября в столичном спортивном комплексе «Юнусобод» состоится первый турнир лиги “MURADOV PROFESSIONAL LEAGUE” по смешанным боевым искусствам. Сегодня в НОК состоялась пресс-конференция перед началом этого турнира.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касымов, первый боец из Узбекистана который выступал в UFC и основатель лиги “MURADOV PROFESSIONAL LEAGUE” Махмуд Мурадов, а также, несколько участников предстоящего турнира.
На конференции Махмуд Мурадов рассказал о деятельности, целях и планах лиги. В частности, Мурадов заявил, что намерен объединить талантливых узбекских бойцов за рубежом, благодаря этой лиге, вывести лигу на мировую арену, а главное, потратить на благотворительность все средства, передать деньги с первого турнира в детский дом. Полную часть конференции вы можете посмотреть по этой ссылке: