Жаҳон аренасига кириб келаётган янги лиганинг фаолиятига бағишланган матбуот анжумани ўтказилди
22 октябрь куни пойтахтимиздаги “Юнусобод спорт мажмуаси”да аралаш жанг санъати бўйича “MURADOV PROFESSIONAL LEAGUE» лигасининг илк турнири бўлиб ўтади. Бугун МОҚда мазкур тадбирга бағишланган матбуот анжумани ташкил этилди.
Анжуманда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, UFCда жанг қилган илк ўзбекистонлик спортчи, “MURADOV PROFESSIONAL LEAGUE» лигасининг асосчиси Маҳмуд Муродов, шунингдек, бўлажак оқшомда жанг қиладиган бир неча ҳамюртларимиз иштирок этишди.
Анжуманда Маҳмуд Муродов мазкур лиганинг фаолияти, мақсади ва режалари хусусида тўхталиб ўтди. Жумладан, Муродов хорижда юрган маҳоратли ўзбек жангчиларини ушбу лигада бирлаштириш, уни жаҳон аренасига олиб чиқиш, асосийси, ташкил этилаётган биринчи кечадан тушадиган маблағларни хайрия тариқасида болалар уйига тақдим қилиш ниятида эканини гапириб ўтди. Конференциянинг тўлиқ қисмини ушбу ҳавола орқали томоша қилишингиз мумкин:

16 October 2021 3579
On October 22, the capital's Yunusobod sports complex will host the first tournament of the "MURADOV PROFESSIONAL LEAGUE" in mixed martial arts. Today, the NOC held a press conference before the start of this tournament.
The event was attended by the General Secretary of the NOC Oybek Kasymov, the first fighter from Uzbekistan who competed in the UFC and the founder of the "MURADOV PROFESSIONAL LEAGUE" Mahmud Muradov, as well as several participants of the upcoming tournament.
At the conference, Mahmud Muradov spoke about the activities, goals and plans of the league. In particular, Muradov said that he intends to unite talented Uzbek fighters abroad, thanks to this league, bring the league to the world stage, and most importantly, spend all funds on charity, transfer money from the first tournament to an orphanage. You can watch the full part of the conference at this link: