Велосипед спорти оммавийлигини янада ошириш йўлида
Ўзбекистон Республикаси Президенти “Велоспортни ривожлантиришга доир комплекс чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ-5251 сонли қарорида кўрсатилган вазифалар ижросини таъминлаш мақсадида Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси амалий ишларни бошлаб юборди.
Айни кунларда федерация бош котиби Козим Ўринбойхўжаев вилоятларда ушбу спорт оммавийлигини ошириш мақсадида вилоят ҳокимлари билан музокаралар ўтказмоқда. Шу пайтгача федерация мутасаддилари Навоий вилояти ҳокими Қобул Турсунов ва Бухоро вилояти ҳокими Ботир Зарипов қабулида бўлишди.
Суҳбат давомида Президент қарорида кўрсатилган вазифаларни бажаришда ҳамкорликда ишлаш, мамлакатимизда ушбу спорт турини янада оммалаштириш орқали аҳоли саломатлигини оширишга ҳисса қўшиш, ҳудудларда ҳамюртларимиз учун велосипед йўлакларини кўпайтириш каби масалалар ҳақида фикр алмашилди.

На пути популяризации велоспорта
Во исполнение указанных в Постановлении Президента ПП-5251 от 24 сентября «О комплексных мерах по развитию велоспорта» задач, федерация велоспорта Узбекистана начала практическую работу.
В частности, рабочая группа во главе Генерального секретаря федерации Козимом Уринбойхужаевым, проводят переговоры с хокимами областей. До настоящего времени, они были на приёме у хокима Навоийской области Кобула Турсунова и Бухарской области Ботира Зарипова.
Во время встреч обсуждались вопросы сотрудничества с целью исполнения поручений в Постановлении Президента, дальнейшему развитию велосипедного спорта в стране и тем самым оказывать вклад улучшению здоровья населения, созданию специальных дорожек для велосипедов в регионах для наших соотечественников.