МОҚ Саудия Арабистонида муваффақиятли иштирок этган оғир атлетикачиларимизни қутлайди
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси оғир атлетика бўйича ўсмирлар терма жамоамизни Саудия Арабистонининг Жидда шаҳрида бўлиб ўтган жаҳон чемпионатида муваффақиятли иштирок этгани билан самимий муборакбод этади.
Маълумки, оғир атлетика мамлакатимиз ёшларининг энг севимли спорт турларидан бири бўлиб келмоқда. Ёшларимиз Руслан Нурудинов, Акбар Жўраев каби Олимпия ўйинлари ғолиб ва рекордчиларига ҳавас қилиб ушбу спорт билан шуғулланишмоқда. Жиддада ўтган мусобақа ўзбек оғир атлетикасининг келажаги порлоқ эканини кўрсатиб турибди. Шубҳасиз, бунда федерация мутасаддилари ва мураббийлар штабининг машаққатли меҳнати турганини алоҳида таъкидлаб ўтиш жоиз.
Паҳлавон ёшларимиз 100 га яқин мамлакат вакиллари орасида ўз куч ва иродаларини намойиш этиб, 4 та олтин, 4 та кумуш ва 3 та бронза медaлларига сазовор бўлишди. Йигитларимиз эса медаллар жамғариш бўйича жамоавий ҳисобда фахрли учинчи ўринни эгаллади. Айниқса, Қурбонмурод Намозовнинг мутлақ чемпионликни қўлга киритгани уни порлоқ келажак кутаётганидан далолат беради.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон оғир атлетика федерациясини ўсмирлар ўртасидаги жаҳон чемпионатида қўлга киритилган муваффақият билан яна бир бор самимий муборакбод этиб, Президентимиз барпо этаётган Янги Ўзбекистоннинг қудратини бутун дунёга намойиш этиш йўлида куч-ғайрат тилаб қолади.

12 Октября 2021 2975
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет нашу сборную юниоров по тяжёлой атлетике с успешным участием на чемпионате мира в Саудовской Аравии.
Как известно, тяжёлая атлетика является одним из любимых видов спорта молодёжи нашей страны. Для подрастающего поколения победители и рекордсмены Олимпийских игр Руслан Нурудинов и Акбар Джураев — настоящий пример для подражания. Соревнование в Саудии ещё раз свидетельствует, что в будущем узбекскую тяжёлую атлетику ожидает ряд успехов. Разумеется в этом есть и заслуги представителей федерации и тренерского штаба. Это результат их кропотливого труда.
Молодые атлеты Узбекистана продемонстрировали свой талант среди представителей около 100 стран и завоевали 4 золота, 4 серебра и 3 бронзы. По итогам общекомандного зачёта наши парни заняли третье место. Особенно, абсолютная победа Курбонмурода Намозова свидетельствует о его блестящем будущем.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана ещё раз искренне поздравляет федерацию тяжёлой атлетики Узбекистана с одержанной победой на чемпионате мира среди юниоров и желает им успехов на пути поднятия имиджа Нового Узбекистана на мировой арене.