МОҚ Саудия Арабистонида муваффақиятли иштирок этган оғир атлетикачиларимизни қутлайди
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси оғир атлетика бўйича ўсмирлар терма жамоамизни Саудия Арабистонининг Жидда шаҳрида бўлиб ўтган жаҳон чемпионатида муваффақиятли иштирок этгани билан самимий муборакбод этади.
Маълумки, оғир атлетика мамлакатимиз ёшларининг энг севимли спорт турларидан бири бўлиб келмоқда. Ёшларимиз Руслан Нурудинов, Акбар Жўраев каби Олимпия ўйинлари ғолиб ва рекордчиларига ҳавас қилиб ушбу спорт билан шуғулланишмоқда. Жиддада ўтган мусобақа ўзбек оғир атлетикасининг келажаги порлоқ эканини кўрсатиб турибди. Шубҳасиз, бунда федерация мутасаддилари ва мураббийлар штабининг машаққатли меҳнати турганини алоҳида таъкидлаб ўтиш жоиз.
Паҳлавон ёшларимиз 100 га яқин мамлакат вакиллари орасида ўз куч ва иродаларини намойиш этиб, 4 та олтин, 4 та кумуш ва 3 та бронза медaлларига сазовор бўлишди. Йигитларимиз эса медаллар жамғариш бўйича жамоавий ҳисобда фахрли учинчи ўринни эгаллади. Айниқса, Қурбонмурод Намозовнинг мутлақ чемпионликни қўлга киритгани уни порлоқ келажак кутаётганидан далолат беради.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон оғир атлетика федерациясини ўсмирлар ўртасидаги жаҳон чемпионатида қўлга киритилган муваффақият билан яна бир бор самимий муборакбод этиб, Президентимиз барпо этаётган Янги Ўзбекистоннинг қудратини бутун дунёга намойиш этиш йўлида куч-ғайрат тилаб қолади.

12 October 2021 2974
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates our junior weightlifting team on their successful participation in the World Championships in Saudi Arabia.
As you know, weightlifting is one of the favorite sports of the youth of our country. For the younger generation, the winners and record holders of the Olympic Games Ruslan Nurudinov and Akbar Juraev are a real role model. The competition in Saudi Arabia once again shows that a number of successes await Uzbek weightlifting in the future. Of course, this is also the merit of the representatives of the federation and the coaching staff. This is the result of their painstaking work.
Young athletes of Uzbekistan demonstrated their talent among representatives of about 100 countries and won 4 gold, 4 silver and 3 bronze. According to the results of the team competition, our guys took third place. Especially, the absolute victory of Kurbonmurod Namozov testifies to his brilliant future.
The National Olympic Committee of Uzbekistan once again sincerely congratulates the Weightlifting Federation of Uzbekistan on its victory at the World Junior Championships and wishes them success in raising the image of the New Uzbekistan on the world stage.