МОҚ раҳбари кореялик кураш мутахассиси билан учрашди
Бугун МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов мамлакатимизда ўзбек миллий кураши ривожини янги босқичга олиб чиқиш йўлидаги ҳамкорликни кенгайтириш мақсадида кореялик инвестор, кураш бўйича халқаро тоифадаги ҳакам Эр Жун Ким билан учрашди.
Ушбу мутахассис бир неча йил Халқаро кураш ассоциациясининг ҳакамлар бўлими раҳбари, Корея Республикаси кураш федерацияси президенти сифатида фаолият олиб борган. Бугунги кунда мамлакатимизда инвесторлик фаолияти билан шуғулланади. Айтиш мумкинки, унинг фаолияти мамлакатимизнинг нафақат иқтисод, балки спорт йўналишига ҳам ижобий таъсир ўтказмоқда. Бугунги мулоқотда бунга алоҳида тўхталиб ўтилди.
Томонлар суҳбат давомида миллий курашимиз истиқболини янада юксалтириш, мамлакатлар ўртасида тажриба алмашиш ва ҳамкорликни мустаҳкамлаш каби мавзуларга батафсил тўхталиб ўтишди.

The Chairman of the NOC met with a Korean kurash specialist
Today, the chairman of the NOC, Rustam Shoabdurakhmanov, in order to raise the level of development of the Uzbek national kurash and strengthen cooperation, held a meeting with an investor from Korea, a judge of the international category of kurash, Er Jun Kim.
This specialist has been the head of the judicial department of the International Kurash Association for several years, the president of the Kurash Federation of the Republic of Korea. Today he is an investor. It should be noted that its activities contribute not only to the economy, but also to the development of sports in our country. In today's conversation, this was particularly emphasized.
During the conversation, the parties discussed in detail issues regarding the further development of kurash, the exchange of experience between the countries and the strengthening of cooperation.