МОҚ раҳбари кореялик кураш мутахассиси билан учрашди
Бугун МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов мамлакатимизда ўзбек миллий кураши ривожини янги босқичга олиб чиқиш йўлидаги ҳамкорликни кенгайтириш мақсадида кореялик инвестор, кураш бўйича халқаро тоифадаги ҳакам Эр Жун Ким билан учрашди.
Ушбу мутахассис бир неча йил Халқаро кураш ассоциациясининг ҳакамлар бўлими раҳбари, Корея Республикаси кураш федерацияси президенти сифатида фаолият олиб борган. Бугунги кунда мамлакатимизда инвесторлик фаолияти билан шуғулланади. Айтиш мумкинки, унинг фаолияти мамлакатимизнинг нафақат иқтисод, балки спорт йўналишига ҳам ижобий таъсир ўтказмоқда. Бугунги мулоқотда бунга алоҳида тўхталиб ўтилди.
Томонлар суҳбат давомида миллий курашимиз истиқболини янада юксалтириш, мамлакатлар ўртасида тажриба алмашиш ва ҳамкорликни мустаҳкамлаш каби мавзуларга батафсил тўхталиб ўтишди.

Председатель НОК встретился с корейским специалистом по курашу
Сегодня председатель НОК Рустам Шаабдурахманов с целью поднятия уровня развития узбекского национального кураша и укрепления сотрудничества провел встречу с инвестором из Кореи, судьей международной категории по курашу Эр Джун Кимом.
Этот специалист на протяжении нескольких лет был руководителем судейского отдела Международной ассоциации кураша, президентом федерации кураша Республики Корея. На сегодняшний день является инвестором. Следует отметить, что его деятельность оказывает содействие не только экономике, но и развитию спорта в нашей стране. В сегодняшней беседе это было особо подчеркнуто.
Во время беседы стороны подробно обсуждали вопросы относительно ещё большего развития кураша, обмена опытом между странами и укрепления сотрудничества.