Сув полочиларимиз жаҳон чемпионатига жўнаб кетишди
Сув полоси бўйича Ўзбекистон қизлар терма жамоаси Исроил давлатида ўтказиладиган ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатида иштирок этиш учун Нетания шаҳрига йўл олди.
10-16 октябрь кунлари ўтказиладиган мазкур нуфузли мусобақада Испания, Бразилия, Ўзбекистон, Франция, Италия, Исроил, Россия, Аргентина каби жами 16 терма жамоа совринли ўринлар учун кураш олиб боришади.
Таъкидлаш жоизки, ёш полочиларимизнинг бўлажак нуфузли мусобақага муносиб тайёргарлик кўришлари учун зарур барча шароитлар яратилди ва терма жамоамиз аъзолари ёшлар ўртасида жаҳон чемпионатига ўз олдиларига юқори мақсадларни қўйган ҳолда йўл олишди.
Мусобақада жамоамиз “Д” гуруҳидан ўрин олган бўлиб, квартетимизда Бразилия, Россия ва Венгрия жамоаларини ҳам кўриш мумкин. Жамоамизнинг мазкур турнирдаги тақвими қуйидагича:

Our water polo players have left for the World Cup
The Uzbekistan women's water polo team has left for Netanya (Israel) to participate in the World Youth Championship.
The tournament will be held on October 10-16 and 16 countries will compete in it, such as Spain, Brazil, Uzbekistan, France, Italy, Israel, Russia, Argentina and others.
It should be noted that all the necessary conditions were created for the good preparation of our water polo players and they left for the World Cup, determined to win.
The national team of Uzbekistan is in group "D" with countries such as Brazil, Russia and Hungary. Dates of the games of our water polo players: