Энг кучли трек усталари чемпионлик учун курашмоқда
Хабар берганимиздек, айни кунларда пойтахтимизда велотрек бўйича мамлакат чемпионати бўлиб ўтмоқда. Мусобақанинг ортда қолган қизиқарли дастурларидан бири таъқиб пойгаси бўлди.
Ёшлар ўртасидаги баҳсларда хоразмлик Самандар Султонов марра чизиғини биринчи бўлиб кесиб ўтди. Унга Владислав Троман ва Абдуҳамид Тўйчиев жиддий рақобат туғдиришди. Қизлар баҳсида Маргарита Мисюрина Анна Кускова ҳамда Асал Ризаевани ортда қолдириб, чемпионлик шоҳсупасига кўтарилди. Катталар ўртасида Алексей Фомовский ҳамда Янина Кусковага тенг келадигани топилмади.
Шунингдек, спринт баҳслари ҳам ўзининг қизиқарлилиги билан ажралиб турди. Самандар Султонов ушбу дастурда ҳам тенгсиз эканини кўрсатди. Қизлар дастурида Сабина Зоҳидова энг яхши натижани қайд этди. Яна бир қизиқарли дастур – 40 айланадан иборат скретч пойгаси ҳам муросасиз ўтди. Унда ғолиб ва совриндорлар учлиги қуйидагича кўриниш олди:

Проходит чемпионат Узбекистана по велотреку
Как ранее нами сообщалось, в настоящее время в столице проходит чемпионат Узбекистана по велотреку. Следует отметить, что индивидуальная гонка преследования вызвала большой интерес у болельщиков.
Среди молодёжи первым финишировал Самандар Султанов из Хорезма. Владислав Троман и Абдухамид Туйчиев создали ему острую конкуренцию. Среди девушек Маргарите Мисюриной удалось обойти Анну Кускову и Асаль Ризаеву и занять первое место. Также, во взрослой категории победителями стали Алексей Фомовский и Янина Кускова.
Соревнования командного спринта тоже прошли очень интересно. Победу одержали Самандар Султанов и Сабина Захидова. Ещё одним бескомпромиссным состязанием стала групповая гонка скретч на целых 40 кругов. Список победителей в этом направлении выглядит так: