Энг кучли трек усталари чемпионлик учун курашмоқда
Хабар берганимиздек, айни кунларда пойтахтимизда велотрек бўйича мамлакат чемпионати бўлиб ўтмоқда. Мусобақанинг ортда қолган қизиқарли дастурларидан бири таъқиб пойгаси бўлди.
Ёшлар ўртасидаги баҳсларда хоразмлик Самандар Султонов марра чизиғини биринчи бўлиб кесиб ўтди. Унга Владислав Троман ва Абдуҳамид Тўйчиев жиддий рақобат туғдиришди. Қизлар баҳсида Маргарита Мисюрина Анна Кускова ҳамда Асал Ризаевани ортда қолдириб, чемпионлик шоҳсупасига кўтарилди. Катталар ўртасида Алексей Фомовский ҳамда Янина Кусковага тенг келадигани топилмади.
Шунингдек, спринт баҳслари ҳам ўзининг қизиқарлилиги билан ажралиб турди. Самандар Султонов ушбу дастурда ҳам тенгсиз эканини кўрсатди. Қизлар дастурида Сабина Зоҳидова энг яхши натижани қайд этди. Яна бир қизиқарли дастур – 40 айланадан иборат скретч пойгаси ҳам муросасиз ўтди. Унда ғолиб ва совриндорлар учлиги қуйидагича кўриниш олди:

The Uzbekistan Cycling Championship is taking place
As we reported earlier, the Uzbek Cycling Championship is currently being held in the capital. It should be noted that the individual pursuit aroused great interest among fans.
Samandar Sultonov from Khorezm finished first among the youth. Vladislav Troman and Abdukhamid Tuichiev created a sharp competition for him. Among the girls, Margarita Misyurina managed to beat Anna Kuskova and Asal Rizayeva and take first place. Also, in the adult category, the winners were Alexey Fomovsky and Yanina Kuskova.
The team sprint competitions were also very interesting. The victory was won by Samandar Sultanov and Sabina Zahidova. Another uncompromising competition was the scratch group race for as many as 40 laps. The list of winners in this direction looks like this: